وب سایت  www.biological-age.com  با پرسیدن سئوالاتی از شما، سن واقعی بدن شما را می گوید.

در واقع این وب سایت سرعت پیر شدن شما را محاسبه می کند. بر این اساس نتیجه ای که پس از پرسیدن سئوال به شما می گوید هر چه از سن شما کمتر باشد طبیعتاً بهتر است زیرا سرعت پیر شدن و یا همان کهولت سن شما کمتر خواهد شد.

پس از پایان این وب سایت در صورتی که در معرض خطر هستید راه حل هایی پیشنهاد می کند و شما را برای دوری از خطر راهنمایی می کند در مقابل اگر شرایط ایده آلی داشته باشید شما را تشویق می کند و پیشنهادهایی برای باقی ماندن در این شرایط برایتان بازگو می کند.

حالاآدرس بالا(رنگ قرمز)رادریک صفحه جدیدبازنموده وباتوجه به توضیحات پایین به سوالات پاسخ داده ودرپایان سن واقعی خودراببینید.

سئوالاتی که از شما خواهد پرسید:

۱- When were you born = سال تولدتون به میلادی

۲- Where do you live = کجا زندگی میکنید

۳- Are you Male or Female = جنسیت ؟ آقا یا خانم هستید

۴- What is the most education you have = آخرین تحصیلاتون چیه ؟ که شامل Primary= ابتدایی،

 High School= دبیرستان، Trade= شاغل، University= دانشگاه میشه.

۵- What is your body shape= شکل بدنتون (همون توپر بودن خودمون . . . ) که شامل این گزینه ها میشه:

 Smaller than average= کمتر از متوسط، Average= متوسط، Larger than average= بیشتر از متوسط،

 Well above average= خیلی بیشتر از متوسط.

۶- How many hours sleep do you get each night= خواب شبانتون چقدره؟؟

۷- How may units of alcohol do you consume a day= روزی چقدر الکل مصرف می کنید؟

۸- How often do you feel stressed or anxious= هر چند وقت احساس استرس یا اضطراب دارید؟ که شامل این گزینه ها میشه: Never= هرگز، Occasionally= بعضی وقت ها، Frequently= زود به زود، Constantly= پیوسته و همیشه.

۹- How much physical activity do you do each week = فعالیت بدنیتون توی یک هفته؟ که شامل این گزینه ها میشه: Sedentary= بی تحرک، Light activity most days= بیشتر روزها فعالیت کم دارم،

Moderate activity most days= بیشتر روزها فعالیت متعادلی دارم، Intense activity most days= بیشتر روزها فعالیت زیادی دارم

۱۰- How much strength training do you do each week= توانایی تمرینتون در هفته چقدره؟

۱۱- How often do you get medical check ups at the doctors= هر چند وقت برای چک آپ پیش دکتر میرین؟ که شامل این گزینه ها میشه: Aually= سالانه، Every 2-5 years= دو الی پنج سال، Only when I am sick= وقتی مریض میشم!،I never go= اصلاً نمیرم !

۱۲- How often do you get check ups at the dentistsهر چند وقت برای چک آپ پیش دندون پزشک میرین؟

۱۳- How happy are you generally= به طور کلی چقدر شاد و خوشحالی؟

۱۴- How many friends do you have that you can rely on= چند تا دوست برای اعتماد و تکیه کردن به اونا داری؟ که شامل این گزینه ها میشه: Not many= خیلی کم، A handful= تعداد انگشت شماری، Plenty= زیاد،

 So many= خیـــــــــــــــــــــــلی زیــــــاد !

۱۵- Do you eat breakfast= صبحانه میخورین؟

۱۶- How many glasses of water do you drink each day= روزی چند لیوان آب میخورین؟

۱۷- How many servings of fruit and vegetables do you eat each day= مصرف میوه و سبزیجاتتون چقدره؟

۱۸- How often do you eat deep fried/highly refined foods= مصرف غذای سرخ کردنیتون چقدره؟

۱۹- What is your blood pressure= فشار خونتون چقدره؟

۲۰- What best describes your diet= کدوم یکی عادت غذایی شمارو بهتر توصیف میکنه؟

۲۱- What is your cholesterol level= میزان کلسترولتون چقدره؟

۲۲- How many push ups can you do= چند تا دراز-نشست می توننین برید؟ (نوع دراز نشست آقایان با خانوما فرق میکنه!!! به عکس توجه کنین!)

۲۳- Describe your relationship= نوع ارتباطتونو شرح بدین؟  که شامل این گزینه ها میشه:

 happy partnership= زندگی شاد مشترک،  partnership= زندگی مشترک، solo= مجرد، separated= طلاق (شکست عشقی)

۲۴- Do you enjoy your vocation= از شغل و حرفه  لذت میبرین؟

۲۵- How often do you smoke= هر چند وقت یکبار سیگار می کشین؟تاريخ : یکشنبه ٢٩ اردیبهشت ۱۳٩٢ | ٤:۳۱ ‎ب.ظ | نويسنده : محمــــــدصــدیق یوسفــی | نظرات ()

مردی نابینا زیر درختی نشسته بود!
پادشاهی نزد او آمد، ادای احترام کرد و گفت:قربان، از چه راهی میتوان به پایتخت رفت؟»
پس از او نخست وزیر همین پادشاه نزد مرد نابینا آمد و بدون ادای احترام گفت:آقا، راهی که به پایتخت می رود کدام است؟‌
سپس مردی عادی نزد نابینا آمد، ضربه ای به سر او زد و پرسید:‌‌ احمق،‌راهی که به پایتخت می رود کدامست؟
هنگامی که همه آنها مرد نابینا را ترک کردند، او شروع به خندیدن کرد.
مرد دیگری که کنار نابینا نشسته بود، از او پرسید:‌برای چه می خندی؟
نابینا پاسخ داد:اولین مردی که از من سووال کرد، پادشاه بود.
مرد دوم نخست وزیر او بود و مرد سوم فقط یک نگهبان ساده بود.
مرد با تعجب از نابینا پرسید:چگونه متوجه شدی؟ مگر تو نابینا نیستی؟
نابینا پاسخ داد: «‌رفتار آنها ... پادشاه از بزرگی خود اطمینان داشت و به همین دلیل ادای احترام کرد... ولی نگهبان به قدری از حقارت خود رنج می برد که حتی مرا کتک زد. او باید با سختی و مشکلات فراوان زندگی کرده باشدتاريخ : شنبه ٢۸ اردیبهشت ۱۳٩٢ | ۳:٤٥ ‎ب.ظ | نويسنده : محمــــــدصــدیق یوسفــی | نظرات ()تاريخ : شنبه ٢۸ اردیبهشت ۱۳٩٢ | ۳:۱٥ ‎ب.ظ | نويسنده : محمــــــدصــدیق یوسفــی | نظرات ()

۱- یک کاوشگر گوگل هوشمند باشید
هنگامی که با کدهای خطای خاص یا پیغام های ایراد سیستم عامل روبرو می شوید، گوگل می تواند یک دستیار بسیار خوب و عالی در کنار شما باشد. اینکه فقط در گوگل سرچ کنید "my PC is running slowly" یا «کامپیوتر من کند شده» احتمالا فایده چندانی ندارد. بلکه باید تا حد امکان جزئیات ایراد پیش آمده را در کنار یکدیگر ذکر کرده و آنها را با علامت + به هم ربط دهید. همچنین برای جستجو به دنبال عبارات خاصی که به دنبال آن هستید، آن را در میان علائم "" بنویسید.
۲- برنامه بازیابی سیستم یا System Restore
قابلیت بازگشت به عقب در ویندوز به شما امکان می دهد تغییرات اخیر درون رجیستری، سخت افزار و نرم افزار کامپیوتر را به حالت قبل برگردانید. و البته این کار هیچ تاثیری روی فایل های شخصی که طی این مدت در کامپیوتر اضافه کرده اید، نخواهد گذاشت. اگر در چند روز اخیر مشکلی پیش آمده، این نقطه شروع خوبی برای حل آن است. System Restore را در کنترل پنل خواهید یافت.
۳- Safe Mode
با فشردن دکمه F8 هنگام بالا آمدن کامپیوتر می توانید به منوی بوت کامپیوتر دست یابید. حال با انتخاب گزینه Safe Mode به نسخه ای از ویندوز وارد می شوید که به جز درایورهای ضروری و برخی ابزارهای اولیه، هیچ چیز دیگری در آن لود نشده و ظاهری همانند سیستم عامل مایکروسافت در دهه ۹۰ دارد! از حالت Safe Mode می توانید برای حذف برنامه ها یا ابزارها استفاده کنید. یا اینکه برنامه های عیب یابی (trubleshooting) را اجرا کنید. به خصوص این گزینه هنگامی کارایی خوبی دارد، که شما به صورت عادی نتوانید وارد ویندوز شوید.

 ادامه مطلب
تاريخ : شنبه ٢۸ اردیبهشت ۱۳٩٢ | ۱۱:٤٢ ‎ق.ظ | نويسنده : محمــــــدصــدیق یوسفــی | نظرات ()

به کارگیری نکات و توصیه های زیر توان شما را برای یادگیری بهتر و موفقیت در امتحانات افزایش می دهد.

۱- در زمان کار یا مطالعه غذا نخورید و برای این کار زمان خاصی را در نظر بگیرید تا با آرامش بیشتری غذا بخورید.

۲- بررسی های دانشمندان نشان می دهد که غذاهای نشاسته ای مانند ماکارونی، برنج و نان به دلیل تاثیر در بهبود کیفیت خواب، در شب امتحان مفید هستند.

۳- صبح روز امتحان بهتر است به منظور افزایش کارایی مغز، از مواد سرشار از پروتئین یا سرشار از فیبر مانند تخم مرغ، نان سنگک یا بربری با عسل یا پنیر استفاده شود.

۴- کارشناسان تغذیه به دانش آموزانی که اضطراب زیادی دارند و نمی توانند صبحانه ی مفصلی بخورند، توصیه می کنند از موز و مقداری کشمش استفاده کنند.

۵- بعضی از دانش آموزان به دلیل اضطراب زیاد، امتحانات خود را خراب می کنند، بنابراین بهتر است برای مقابله با این اضطراب از غذاهای مناسب استفاده کنند. بعضی از سبزی ها از قبیل ریحان، نعنا، کاهو و سیب در کاهش اضطراب بسیار مفید هستند.

۶- خوردن نان و پنیر و گردو یا یک ظرف عدسی در روز امتحان کمک می کند تا در طول امتحان آرام باشید. همچنین خوردن عسل و نوشیدنی های حاوی عسل در کاهش اضطراب بسیار موثر است.

۷- خوردن جگر، گوشت و ماهی، کمک زیادی در کاهش اضطراب می کند، زیرا کم خونی نیز یکی از دلایل کاهش یادگیری و تمرکز است.

۸- مصرف سبزی و میوه های تازه توصیه می شود.

۹- در ساعات مطالعه از خوردن ماست ترش و دوغ ترش بپرهیزید و خوردن روزانه شیر و همچنین ماست شیرین را فراموش نکنید.

۱۰- در ایام امتحان، بیشتر مواظب سلامت خود باشید تا در معرض سرماخوردگی، گرمازدگی، مسمومیت های غذایی و سوء هاضمه قرار نگیرید و از خوردن غذا در بیرون از خانه جدا خودداری کنید. غذا را خوب بجوید و به آرامی میل کنید.

۱۱- در طول روز آب کافی بیاشامید، اما دقت داشته باشید که آشامیدن آب و نوشیدنی های دیگر در وسط غذا سبب اختلال در هضم و ایجاد نفخ می شود.

۱۲- از مصرف زیاد شیرینی جات و تنقلات خودداری کنید. این خوراکی ها ممکن است در نگاه اول انرژی زا به نظر برسند، اما باید توجه داشت که این قابلیت در آن ها بسیار کم دوام است و پس از مدتی احساس خستگی بیشتری به شما دست خواهد داد.

۱۳- بر خلاف تصور عموم، مطالعه و درس خواندن نیاز بدن به انرژی را افزایش نمی دهد، بنابراین استفاده بیش از حد از مواد غذایی شیرین و چرب در طول دوران امتحان، نه تنها مفید نیست، بلکه سبب چاقی می شود.

۱۴- صبحانه غذای اصلی است، ناهار و شام را کمی مختصرتر بخورید، اما صبحانه را کامل میل کنید.

۱۵- مصرف روزانه یک لیوان شیر، برای ایجاد آرامش در طول دوران امتحان موثر است.

۱۶- خوردن آجیل از قبیل بادام، کشمش، فندق، گردو و نخودچی که سرشار از منیزیم است، به یادگیری کمک می کند، زیرا کمبود آن یکی از علل کاهش یادگیری است.

۱۷- ماست و دوغ ترش، خواب آور است، اما خوردن ماست شیرین مفید است.

۱۸- از خوردن قهوه و چای پُررنگ، خودداری کنید، ولی چای کم رنگ مفید است.

۱۹- تغذیه متعادل و متنوع شامل نان و غلات، انواع سبزی، لبنیات، گوشت ها و میوه ها سبب کاهش استرس در زمان امتحان می شود.

۲۰- اگر احساس خستگی می کنید، کمی استراحت کنید. انسان در موقع خستگی احتیاج به استراحت دارد نه محرک، بنابراین مصرف قهوه به منظور بیدار ماندن توصیه نمی شود.تاريخ : پنجشنبه ٢٦ اردیبهشت ۱۳٩٢ | ٧:٥۸ ‎ب.ظ | نويسنده : محمــــــدصــدیق یوسفــی | نظرات ()

مادری سه قابلمه به یک اندازه را روی سه شعله‌ی یکسان قرار داد و در هر کدام به مقدار مساوی آب ریخت. در ظرف اول یک هویج، در ظرف دوم یک تخم‌مرغ و در ظرف سوم چند دانه قهوه ریخت و به مدت زمان یکسان محتوای آن سه ظرف را حرارت داد. بعد بچه‌های خود را صدا زد و گفت: از این آزمایش چه نتیجه‌ای می‌گیرید؟ بچه‌ها در مقابل سوال مادر جواب قانع‌کننده‌ و با معنایی نداشتند. مادر توضیح داد: در این عالم آدم‌ها در غبار زندگی، در جوش و خروش‌ها و چالش‌ها و سختی‌های زندگی یکسان نیستند.
برخی از آدم‌ها مثل هویج هستند تا درون یک مشکل قرار نگرفته‌اند سفت و محکم‌اند ولی به‌محض اینکه در جوش و خروش زندگی قرار می‌گیرند شل می‌شوند و خود را می‌بازند. فرزندان عزیزم لطفا در مسیر زندگی مثل هویج نباشید.
برخی از آدم‌ها در زندگی عادی و روتین زندگی شل هستند به‌محض آنکه با مشکل یا مشکلاتی برخورد می‌کنند سفت می‌شوند و حداقل خود را نگه می‌دارند (مثل تخم‌مرغ). بچه‌های عزیزم مثل تخم‌مرغ نباشید.
اما برخی آدم‌ها در بلاها و سختی‌ها نه‌تنها خود را نمی‌بازند، بلکه به محیط هم انرژی می‌دهند، آن‌ها از محیط اثر نمی‌گیرند بلکه محیط را عوض می‌کنند. آن‌ها مثل قهوه عمل می‌کنند.تمام محیط را تحت تاثیر خود قرار می‌دهند، تمام محیط را معطر می‌کنند. به زندگی آب و رنگ و طعم می‌دهند و این‌ها هستند که زنده می‌مانند و زندگی‌ساز هستند. فرزندانم لطفا مثل قهوه باشیدتاريخ : دوشنبه ٢۳ اردیبهشت ۱۳٩٢ | ٧:٠٦ ‎ب.ظ | نويسنده : محمــــــدصــدیق یوسفــی | نظرات ()

مسابقات کارگاهی مرحله منطقه ای شهرستان بوکان امروزشنبه مورخه 21/2/92درمدرسه راهنمایی مهربرگزارگردیدونفرات برتر جهت شرکت درمسابقات استانی معرفی شدند.ازهمکاران محترم آقایان جلال یوسف زاده،منصورمحمودی ورحمن رحیمی وناظرمحترم آقای کامیاب نسب که بنده رادراجرای هرچه بهترمسابقه یاری نمودندنهایت تقدیروتشکربعمل می آید.

امتیازکسب شده نفرات اول تا  پنجم به شرح ذیل می باشد:

نام ونام خانوادگی        امتیاز            نام مدرسه

1-محمدرضاکاظمی        89               آینده سازان

2-محمدیوسفی            85               فرهنگیان

3-امیرعباسی            84               رازی

4-یونس یوسفی         83               بروجردی

5-نسیم ستوده          76               شفق

6-کوثررحیمی            65               مهرتاريخ : شنبه ٢۱ اردیبهشت ۱۳٩٢ | ۱:٢٤ ‎ب.ظ | نويسنده : محمــــــدصــدیق یوسفــی | نظرات ()

کتاب حرفه وفن سال سوم راهنمایی ویژه استان مازندران

                                                    قسمت اول:

                                                    قسمت دوم:تاريخ : جمعه ٢٠ اردیبهشت ۱۳٩٢ | ۱٠:٥٦ ‎ق.ظ | نويسنده : محمــــــدصــدیق یوسفــی | نظرات ()

جهت تغییر رمز عبور ایمیل یاهو به صورت ذیل عمل کنید :

1- وارد ایمیل باکس خود شوید.

2-در گوشه سمت چپ بالا اسم شما با پیشوند Hi… دیده میشود. مثلا Hi Mahmood.  در گوشه سمت چپ آن یک فلش کوچک وجود دارد. بر روی آن کلیک کنید.

3-از منوی ظاهر شده Account info را انتخاب کنید.

4- بعد از این کار از شما درخواست میشود که مجدد رمز را وارد کنید. با زدن صحیح رمز وارد یک صفحه جدید میشوید.

5- در این صفحه از قسمت Sign-In and Security گزینه Change your password را کلیک کنید. با انتخاب این گزینه پنجره جدیدی ظاهر میشود.

6-در داخل این پنجره ابتدا رمز قبلی سپس رمز جدید را در کادرهای مربوطه وارد کنید. و بعد کلید Save را کلیک کنید.تاريخ : پنجشنبه ۱٩ اردیبهشت ۱۳٩٢ | ٧:٥٦ ‎ب.ظ | نويسنده : محمــــــدصــدیق یوسفــی | نظرات ()

بروشورهای آموزشی تهیه شده توسط سرگروههای آموزشی شهرستان بوکان

برای دانلود روی شکل زیرکلیک کنیدتاريخ : سه‌شنبه ۱٧ اردیبهشت ۱۳٩٢ | ۱۱:٥٢ ‎ب.ظ | نويسنده : محمــــــدصــدیق یوسفــی | نظرات ()

کتاب کاروفناوری اول متوسطه(هفتم) برای دانلود روی شکل زیرکلیک کنیدتاريخ : یکشنبه ۱٥ اردیبهشت ۱۳٩٢ | ۱٠:۱۳ ‎ب.ظ | نويسنده : محمــــــدصــدیق یوسفــی | نظرات ()

ابتدا یک جدول (table) بسازید، سپس متن خود را در جدول تایپ کنید و فقط متن داخل سلول مورد نظر را  انتخاب کنید. حال بر روی آن کلیک راست کنید و از منوی باز شده گزینه Text Direction را انتخاب کنید. در پنجره باز شده از قسمت Orientation یکی از ۲ حالت عمودی را انتخاب کنید و در نهایت OK کنید.

نکته: در صورتی که بخواهید جدول شما دیده نشود کافی است روی جدول راست کلیک کرده و گزینه Table Properties  را انتخاب کنید. حال باید روی Borders and Shading کلیک کنید. اکنون در برگه Border از قسمت Setting گزینه None را انتخاب کنید و OK کنید.  تاريخ : جمعه ۱۳ اردیبهشت ۱۳٩٢ | ٥:۱٦ ‎ب.ظ | نويسنده : محمــــــدصــدیق یوسفــی | نظرات ()

ابتدا KMPlayer را اجرا کنید.

سپس بر روی کلید F2 کلیک کنید تا پنجره ی Preferences باز شود (راه دیگر برای این کار راست کلیک بر روی صفحه و انتخاب Preferences از منوی Options است).

حال از قسمت سمت چپ پنجره بر روی اولین آیتم یعنی General کلیک کنید.

اکنون از قسمت سمت راست پنجره، تیک گزینه ی Disallow multiple instances را بردارید.

سپس بر روی دکمه ی Close کلیک کنید.

هم اکنون می توانید با اعمال این تنظیم،  بیش از یک فایل را به طور همزمان اجرا کنید.تاريخ : جمعه ۱۳ اردیبهشت ۱۳٩٢ | ٥:۱٢ ‎ب.ظ | نويسنده : محمــــــدصــدیق یوسفــی | نظرات ()

 

دیروز میگفتم :

مشقهایم را خط بزن … مرا مزن

روی تخته خط بکش … گوشم را مکش

مهر را در دلم جاری بکن … جریمه مکن

هر چه تکلیف میخواهی بگیر … امتحان سخت مگیر

اما کنون می گویم:

مرا بزن … گوشم را بکش .. جریمه بکن .. امتحان سخت بگیر
مرا یک لحظه به دوران خوب مدرسه باز گردان

فرارسیدن روزمعلم رابه همه معلمان دلسوزوزحمتکش تبریک عرض می نمایم.تاريخ : سه‌شنبه ۱٠ اردیبهشت ۱۳٩٢ | ۱:۳٩ ‎ب.ظ | نويسنده : محمــــــدصــدیق یوسفــی | نظرات ()

امروزه در کشور ما اکثر گوشی های موجود در بازار ریجستر نشده و قاچاقی به کشور وارد می شوند که این موضوع باعث نوسانات قیمت یک مدل گوشی شده که علت آن چیزی به جز غیر اصل بودن آن و به اصطلاح چنج بودن آن است که متاسفانه فروشندگان گوشی های تقلبی و یا چنج خود را به عنوان گوشی اصل به مشتری معرفی می کنند.

برای شناسایی گوشی های اصلی و چنج راه های متفاوتی است که از جمله ان ها دادن کد

#06#* است که سریال گوشی شما (IMEI) را مشخص نموده و شما می توانید آن را با سریال روی کارتن و باطری همخوانی داشته باشد و در غیر این صورت گوشی شما قاچاق بوده و چنج شده است. اما در این ترفند قصد داریم روشی را به شمامعرفی کنیم که برای اولین بار از طریق سایت میهن دانلود بر روی اینترنت قرار میگیرد. شما میتوانید به سادگی و از طریق اینترنت به اصل یا غیر اصل بودن گوشی خود پی ببرید ، بدون نیاز به یافتن کد فوق بر روی کارتن یا باطری گوشی یا سایر راهها!
بدین منظور:
ابتدا بر روی گوشی خود (با هر مدلی) کافی است کد #06#* را وارد نمایید. کد IMEI گوشی خود را مشاهده خواهید کرد.
حال به سایت اینترنتیhttps://www.numberingplans.com/?page...sis&sub=imeinr بروید. حالادرقسمت number analysis tools روی تصویرروزنامه کلیک کنید.
سپس کد IMEI خود  که یک کد 15 رقمی است را در کادر مربوط به طور دقیق و بدون خطا وارد نمایید و روی دکمه analyse کلیک کنید.
اکنون سایت مشخصاتی به شما میدهد که باید به طور کامل به مشخصات گوشی شما صدق کند. از نظر مدل ، کارخانه ، کشور سازنده و...
به عنوان مثال اگر گوشی شما مدل نوکیا 3230 باشد ، میابیست بعد از وارد نمودن سریال (IMEI) گوشی ، مشخصات همان گوشی نوکیا 3230 خود را دریافت کنید ، این موضوع بدین معنی است که گوشی شما اصل بوده و هیچ گونه مشکلی ندارد. اما اگر مشخصات داده شده مربوط به گوشی شما نباشد گوشی شما قاچاق یا چنج یا... می باشد .
به عنوان مثال اگر کد یک گوشی K750i را چک کنید و این سایت مشخصات یک گوشی W750 را به شما نشان دهد ، گوشی شما غیراصل یا چنج است!

سایت فوق به غیر از چک کردن IMEI موارد دیگری را نیز آنالیز میکند:
» Phone number analysis
» IMSI number analysis
» IMEI number analysis
» SIM number analysis
» ISPC number analysis
لینک چک کردن IMEI برای تشخیص اصل بودن گوشی :
https://www.numberingplans.com/?page...is&sub=imeinrتاريخ : یکشنبه ۸ اردیبهشت ۱۳٩٢ | ۱٠:٠٦ ‎ق.ظ | نويسنده : محمــــــدصــدیق یوسفــی | نظرات ()

گل‌های زیبا با آن ظاهر دلفریبشان می‌توانند بسیار سمی باشند. آنقدرسمی که حتی باعث مرگ انسان شوند.

با این گلهای خطرناک آشنا شوید و از آنها دوری کنید:

1 - گل نرگس :
این گل زیبای زرد و سفید رنگ که رویشش نوید آمدن بهار رامی‌دهد، اگر به مقدار زیاد خورده شود، جزو سمی‌ترین گیاهان جهان است.

برخی مردم پیاز گل نرگس را با پیازهای خوراکی اشتباه می‌گیرند. خوردن پیاز نرگس زرد سبب تهوع، دل‌پیچه و اسهال می‌شود. با دیدن این علائم حتما به پزشک مراجعه کنید.
ادامه مطلب
تاريخ : پنجشنبه ٥ اردیبهشت ۱۳٩٢ | ٤:٠٢ ‎ب.ظ | نويسنده : محمــــــدصــدیق یوسفــی | نظرات ()

شب که می‌شود حوصله‌ها مانند سایه ماه کوتاه است و کمرنگ. داستانک، قلقلکی کوتاه برای فکر و روحمان است تا در ساعات پایانی شب، لحظات کوتاه امروز را با خواندن جملاتی کوتاه بهتر و بیشتر قدر بدانیم.

یک روز از یک زوج موفق سوال کردم: دلیل موفقیت شما در چیست؟ چرا هیچ وقت با هم دعوا نمی  کنید؟ مرد پاسخ داد: من و خانمم از روز اول حد و حدود خودمان را مشخص کردیم و قرار شد خانم بنده فقط در مورد مسائل جزئی حق اظهار نظر داشته باشه و من هم به عنوان یک آقا در مورد مسائل کلی نظر بدهم! گفتم: آفرین! زنده  باد! تو آبروی همه  مردها را خریده  ای! من بهت افتخار می  کنم. حالا این مسائل جزئی که خانمت در مورد اون ها حق اظهارنظر داره، چی هست؟

 آقا گفت: از روز اول قرار شد خانم بنده فقط در مورد مسائل جزئی نظر بده و تصمیم بگیره، مسائل بی  اهمیتی مثل این که ما چند تا بچه داشته باشیم، کجا زندگی کنیم، کی خانه بخریم، ماشین  مان چه باشد، چی بخوریم، چی بپوشیم و با کی رفت  و  آمد کنیم و ... گفتم: پس اون مسائل کلی که تو در موردش نظر می  دی، چیه؟ گفت: من در مورد مسائل بحران خاور میانه، نوسانات دلار، قیمت نفت و... نظر می  دهم.تاريخ : پنجشنبه ٥ اردیبهشت ۱۳٩٢ | ۳:٥۳ ‎ب.ظ | نويسنده : محمــــــدصــدیق یوسفــی | نظرات ()

بینی شما قسمتهای راست و چپ دارد که هر دو قسمت برای تنفس تان بکار میروند، اما در حقیقت دو سوراخ بینی شما متفاوتند و شما میتوانید این تفاوت را حس کنید.
وقتی سردرد دارید، سعی کنید که حفره سمت راست بینی تان را ببندید و برای تنفس کردن تنها از حفره سمت چپ استفاده کنید. خواهید دید که بعد از پنج دقیقه سردرد شما خوب خواهد شد.اگر احساس خستگی میکنید، برعکس اقدام فوق را عمل کنید. حفره سمت چپ بینی تان را ببندید و تنها از حفره سمت راست بینی تان تنفس کنید. بعد از مدتی احساس میکنید که خستگی شما برطرف شده است.
حفره سمت راست بینی شما به گرمی مربوط است و لذا براحتی گرم میشود این درحالی است که حفره سمت چپ بینی تان به سردی مربوط میباشد.
تفریباً همه خانم ها از حفره سمت چپ بینی شان تنفس میکنند، بنابراین با سرعت بیشتری خنک میشوند. اما بیشتر پسر بچه ها با بینی سمت راستشان نفس میکشند.
آیا توجه کرده اید که وقتی از خواب برمیخیزید، کدام حفره بینی تان سریعتر تنفس میکند؟ اگر از حفره چپ تندتر تنفس میکنید، شما احساس خستگی دارید. بنابراین حفره سمت چپ بینی تان را ببندید و برای تنفس از حفره سمت راست خود استفاده کنید، خواهید دید که بسرعت احساس شادابی میکنید.
تجربه یک دوست که مستمراً سردرد بدی داشت و مکرراً به دکتر مراجعه میکرد و این سردرد باعث شده بود که حتی نتواند براحتی مطالعه کند و شبها نیز چنین سردردی را حس میکرد او مکرراً قرص های مسکن میخورد اما موثر نبود. تا اینکه تصمیم گرفت از راه تنفس، سردرد خود را بهبود ببخشد.
حفره سمت راست بینی اش را بست و سعی کرد از حفره سمت چپش تنفس کند. او مشاهده کرد که در کمتر از یک هفته سردردش بهبود یافت. لذا این تمرین را برای مدت یکماه بعد هم ادامه داد. چنین تمرینی برای تنفس کردن و بدون استفاده از قرص های شیمیایی تجربه شده ومفید بوده است.
شما هم امتحان کنیدبی ضرر استتاريخ : پنجشنبه ٥ اردیبهشت ۱۳٩٢ | ۳:٤٦ ‎ب.ظ | نويسنده : محمــــــدصــدیق یوسفــی | نظرات ()

ماست پاستوریزه

این ماست با روش پاستوریزاسیون تولید می شود و ماندگاری آن در یخچال حدود 14 روز است.

ماست استریل

گاهی برای افزایش مدت نگهداری ماست، آن را پس از تولید و تنظیم شدن اسید، به وسیله ی دستگاه مخصوصی، حرارت داده و استریل می کنند. سپس در شرایط استریل بسته بندی می کنند. این نوع ماست دارای ماندگاری طولانی چهار تا شش ماه است. البته باید در نظر داشت به علت اینکه در این روش باکتری های ماست از بین می روند، عده ای خواص ماست تازه را برای آن قائل نیستند.

 ادامه مطلب
تاريخ : پنجشنبه ٥ اردیبهشت ۱۳٩٢ | ۳:۳٧ ‎ب.ظ | نويسنده : محمــــــدصــدیق یوسفــی | نظرات ()
  • قالب وبلاگ | دنياي اس ام اس