تحقیقات نشان می دهد که خوردن یک بسته چیپس در روز شبیه نوشیدن ۵ لیتر روغن مایع در سال است، حقیقت امر این است که خوردن چیپس و در کل اسنکها نه تنها موجب چاقی و بیماریهای قلبی می شود، بلکه مشکلات رشدی را برای جنین، بیش فعالی را در کودکان و سرطان را در بزرگسالان به همراه دارد.

شاید خوردن چیپس و در کل اسنکها چندان هم هشدار دهنده نباشد اما اگر مصرف آنها به یک عادت تلقی شود، تبعات آن بسیار خطرناک است. برخی از تحقیقات نشان می دهد که یک سوم از کودکان بریتانیایی هر روز چیپس می خورند و دو سوم دیگر چندین بار در یک هفته چیپس مصرف می کنند.

در حقیقت در این کشور سالانه شش میلیارد بسته چیپس مصرف می شود به طوری که مردم هر سه دقیقه یک تن چیپس می خوردند یا هرکس دست کم ۱۰۰ بسته چیپس می خورد.ادامه مطلب
تاريخ : دوشنبه ٢٧ خرداد ۱۳٩٢ | ٢:٥٥ ‎ب.ظ | نويسنده : محمــــــدصــدیق یوسفــی | نظرات ()

قبل ازشروع هرکاری ،خوب فکرکن که: چگونه می خواهی آن راتمام کنی!!!تاريخ : چهارشنبه ٢٢ خرداد ۱۳٩٢ | ۱٢:٥٠ ‎ق.ظ | نويسنده : محمــــــدصــدیق یوسفــی | نظرات ()

شورتکات ها  و کلید های ترکیبی کلید هایی هستند که به شما در انجام فعالیت های کامپیوتری کمک می کنند تا هرچه راحت تر و سریعتر بتوانید کار های خود را انجام دهید . . .
در این پست در سایت ترفندسرا شما را با 32 کلید ترکیبی بسیار کاربردی در ویندوز 8 آشنا خواهیم کرد . . .

1- وقتی تازه سیستم را روشن کرده اید، کلید ویندوز را فشار دهید (windows key) با فشار این کلید، صفحه استارت ظاهر می شود. هنگام کار با ویندوز نیز هر زمان این کلید را فشار دهید، به آخرین اپلیکیشن دسترسی پیدا می کند.
2- Windows key+M با زدن کلیدهای ویندوز و ام روی کیبورد، هر چیزی که روی دسکتاپ باشد را می نی مایز می کنید؛ یعنی همه پنجره ها به پایین می روند.
3- Windows key+E برای دسترسی سریعتر به فولدرها ، اکسپلورر ویندوز شما باز خواهد شد.
4- روی صفحه استارت، کلید ویندوز و دی را فشار دهید (Windows key+D) دسکتاپ را خواهید دید.
5- Windows key+Tab کلید ویندوز و تب را فشار دهید ، برنامه های در حال اجرا را خواهید دید.
6- Windows key+Print Screen فشار کلیدهای ویندوز و پرینت اسکرین، با انجام این کار از صفحه دسکتاپ تان که در حال مشاهده هستید، عکس گرفته وبه صورت خودکار در فولدر Pictures ذخیره می کند.
7- روی تبلتی که ویندوز 8 دارد، دکمه ویندوز را همراه با دکمه کم کردن صدای تبلت بزنید تا اسکرین شات از دسکتاپ شما بگیرد.
8- Windows key+Q با زدن این کلیدها منوی سرچ باز می شود و با وارد کردن کلمه دلخواه روی اینترنت نتایج دلخواه می آید.
9- Windows Key+W در سیستم ستینگز صفحه جستجو باز می شود.
10- Windows key+F با زدن این کلیدها جستجوی فایل و فولدر باز می شود.
11- Windows key+C چارم یا همان منوی استارت در ویندوز های قدیمی باز می شود.
12- Windows key+ Pause با زدن کلید ویندوز و پاز، صفحه پراپرتیز باز می شود و مشخصات ظاهر می شود.
13- Windows key+, با زدن کلیدهای ویندوز و کاما همه پنجره ها را به صورت ترنسپرنسی نمایش می دهد و وقتی کلید ویندوز را همچنان نگه دارید، دسکتاپ نمایش داده می شود.
14- Windows key+ . فشار دادن کلیدهای ویندوز و نقطه روی کیبورد، پنجره را به راست و چپ صفحه می برد و به اصطلاح تاگل می کند.
15- Windows Key+ R با ترکیب کلیدهای ویندوز و آر روی کیبورد می توانید ران RUN را بالا آورده و دستورات و عملیاتهای مورد نظر را تایپ کنید. از طریق ران می توانید اپ ها را با نوشتن اسم آن ظاهر و اجرا کنید.
16- Windows Key+ X دسترسی سریع به منو ها از طریق زدن کلیدهای ویندوز و ایکس فراهم می گردد و منوهایی مانند کامند، مدیریت بر دیسک، اکسپلورر فایل ها و ... از این طریق فراهم می شود. همچنین با کلیک راست در قسمت راست صفحه می توانید دسترسی سریع به منو ها را بیابید.
17- Windows Key+ I با زدن کلیدهای ویندوز و آی، منوی ستینگز را باز می کنید و می توانید منوی پاور و روشن و خاموش را نیز در میان سایر منوها ببینید.
18- Windows Key+K دسترسی به ابزارهای متصل به ویندز را برای شما فراهم می سازد.
19- Windows Key+W، با زدن کلید ویندزو و دبیلو، دسترسی به ستینگ جستجو فراهم می شود.
20- Windows key+P ، دومین اسکرین بار نمایش داده می شود.
21- Windows key+Z، وقتی اپ ها در ویندوز 8 در حال اجراست، اپ ها را نمایش می دهد.
22- Windows key+O، قفل اسکرین
23- Windows key+Shift با زدن کلید ویندوز و شیفت روی کیبورد ، اسکرین به سمت چپ جدا می شود.
24- Windows key+V، همه تذکرات و نوتیفیکیشن ها ظاهر می شود.
25- Windows key+Enter با زدن دکمه های ویندوز و اینتر، نریتور ویندوز بالا می آید.
26- Windows key+E، کامپیوتر باز می شود.
27- Windows key+Ctrl+F جستجوی کامپیوتر باز می شود.
28- Windows key+1,2,3,…10 ، برنامه های چیده شده روی تسکبار به ترتیب شماره ها اجرا می شوند.
29- Windows key+L کامپیوتر قفل می شود.
30- Windows key+D ، مخفی شدن و آشکار شدن دسکتاپ.
31- Esc با زدن کلید اسکیپ، یک چارم در ویندوز 8 بسته می شود. (چارم همان منوی استارت در ویندوز های قدیمی)

32- Alt+Esc چرخش برنامه های باز شده به ترتیبی که قبلا باز شده اند.

 تاريخ : چهارشنبه ٢٢ خرداد ۱۳٩٢ | ۱٢:۳۸ ‎ق.ظ | نويسنده : محمــــــدصــدیق یوسفــی | نظرات ()

ابتدا یک ماشین حساب آماده کنید تا با هم پیش رویم .ماشین حساب موبایل هم می شود. 

۱- هفت رقم شماره ی تلفن خود را در نظربگیرید.

۲- حالا سه رقم اول بعداز عددهای اصلی مانند ۰۹۱۶ را وارد ماشین حساب کنید .

یعنی اگر تلفن شما ۱۲۳۴۵۶۷ ۰۹۱۶باشد ۱۲۳ را در ماشین حساب وارد کنید.

۳- حالا این سه رقم را در ۸۰ ضرب کنید و حاصل را با ۱ جمع کنید.

۴- عدد به دست آمده را در ۲۵۰ ضرب کنید.

۵- حالا چهار رقم پایانی تلفن خود رابا عدد به دست آمده جمع کنید. دوباره چهار رقم پایانی شماره ی خود را با آن جمع کنید.

۶- عدد ۲۵۰ را از حاصل به دست آمده کم کنید.

۷- حالا حاصل را تقسیم بر ۲ کنید .

حالا این شماره برای شما آشنا نیست ؟تاريخ : سه‌شنبه ٢۱ خرداد ۱۳٩٢ | ۱:٥۸ ‎ق.ظ | نويسنده : محمــــــدصــدیق یوسفــی | نظرات ()

تاکیدی که جدی گرفتن آن می تواند برنامه درمانی شما را با موفقیت بیشتری پیش ببرد. در بعضی از داروها همراه بودن یا نبودن غذا تأثیری در بروز اثرات درمانی ندارد، اما در مورد برخی دیگر از داروها تغییراتی دیده می شود که در موقعیت درمان اهمیت دارد. به این دلیل دستوراتی مثل «بعد از غذا»، «قبل از غذا» «با معده خالی»، «با معده پر» در مورد این داروها دیده می شود.

به طور کلی غذا ممکن است باعث تغییراتی در جذب دارو از دستگاه گوارش شود. بعضی مواد غذایی با بعضی از داروها ترکیب می شوند و تبدیل به ترکیباتی می شوند که از دستگاه گوارش قابل جذب نیست بنابراین در صورتی که آن دارو با غذاهای خاص مصرف شود اثر درمانی بروز نخواهد کرد. مثال بارز این مورد نوعی آنتی بیوتیک هاست که اگر با شیر خورده شود جذب نمی شود، زیرا کلسیم موجود در شیر با آن ترکیب و مانع جذب می گردد. بنابراین عدم رعایت چنین دستوری مساوی با عدم جذب دارو و در نتیجه عدم بروز اثرهای درمانی خواهد شد.

در مورد برخی دیگر از داروها، غذا باعث کندی جذب دارو می شود. در این مورد در نهایت بعد از مدتی دارو جذب می شود ولی بدلیل اینکه دیر جذب شده است آثار درمانی آن دیر بروز می کند. بعضی از مواد غذایی بر جذب داروها اثر نمی گذارند بلکه بر روی فرآیندهای دیگری اثر می گذارند که در بروز آثار درمانی مهم هستند.

جذب تعدادی از داروها هم با برخی مواد غذایی زیاد می شود. همچنین در مورد داروهایی که ممکن است باعث تحریک و ناراحتی دستگاه گوارش بشوند توصیه می شود که همراه غذا مصرف شوند تا عوارض کمتری پیش آید.

بنابراین به طور کلی باید تأثیر غذا بر دارو همواره مورد نظر باشد و مطابق دستور پزشک عمل شود. در مواردی که همراه دارو برنامه غذایی خاصی توصیه شده است رعایت آن الزامی می باشد و در این جا به تعدادی از مهمترین تداخلات غذا و دارو اشاره می کنیم. در موارد دیگر می توانید با پزشک یا داروساز مشورت کنید.

مصرف همزمان استامینوفن با غذاهای غنی از کربوهیدرات ها مثل بیسکویت، خرما، مربا و غیره باعث ایجاد ترکیب و در نتیجه کندی جذب دارو می شود.

مصرف همزمان قرص های پوشش دار بیزاکودیل همراه شیر یا غذاهای دیگری که خاصیت بازی دارند باعث از بین رفتن پوشش قرص در معده و خراب شدن دارو می شود و در نتیجه اثر درمانی دیده نمی شود.

مصرف داروهای آهن دار مثل سولفات آهن (فروس سولفات) با چای باعث ایجاد ترکیب نامحلول و عدم جذب آهن می شود. افرادی که فقر آهن دارند نباید بلافاصله بعد از غذا چای مصرف کنند، زیرا چای مانع جذب آهن موجود در مواد غذایی می شود.تاريخ : دوشنبه ٢٠ خرداد ۱۳٩٢ | ٧:٤۸ ‎ب.ظ | نويسنده : محمــــــدصــدیق یوسفــی | نظرات ()

1 - صاف بنشینید و چانه خود را به سمت پایین خم کنید . حتما" سعی کنید که چانه خود را به قفسه سینه تان بچسبانید.این تمرین ساده باعث کشش ستون فقرات می شود و کمر درد را تسکین می دهد . این تمرین را حدود ۳۰ ثانیه انجام دهید . از آنجایی که این تمرین باعث کشش ماهیچه های پشت شما می شود ، بعد از انجام آن احساس آرامش می کنید.

می توانید این تمرین را تکرار کنید و تا زمانیکه احساس کنید کمر دردتان بهتر شده ادامه دهید. بهترین چیزی که در مورد این تمرین وجود دارد این است که حتی در محل کار هم می توانید آن را انجام دهید.

2 - بازوهایتان را بچرخانید، دستهایتان را بکشید و به آرامی آنها را بچرخانید. ۲۰ دفعه در جهت عقربه ای ساعت و ۲۰ دفعه در جهت خلاف عقربه های ساعت دستهایتان را بچرخانید. بعد از انجام این تمرین دستهایتان را بالای سرتان ببرید و به هم قفل کنید.

3 - روی یک سطح سفت و محکم به روی شکم دراز بکشید، سر و بالا تنه خود را آرام آرام بلند کنید . حدود ۲ ثانیه در همین حالت بمانید و سپس آرام آرام به موقعیت قبلی بازگردید .۱۰ بار این کار را انجام دهید.

4 - روی زانوهایتان بنشینید و دستهایتان را روی زمین بگذارید یعنی در حالت چهار دست و پا قرار بگیرید . اول پای راست خود را به سمت عقب بکشید انگار می خواهید از پشت به یک نفر لگد بزنید . بعد به آرامی پایتان را به حالت قبل باز گردانید و همین کار را با پای چپ خود انجام دهید. چند بار این تمرین را تکرار کنید.تاريخ : دوشنبه ٢٠ خرداد ۱۳٩٢ | ٧:٤٦ ‎ب.ظ | نويسنده : محمــــــدصــدیق یوسفــی | نظرات ()

دمرخوابیدن
دمرخوابیدن چه هنگامی که دست ها بالا باشند چه هنگامی که دست ها پایین قرار گرفته باشند و یا بالش کوچک باشه یا بزرگ و یا اصلا بالشی نباشد باعث ایجاد مشکل خواهد شد. به طوری که گفته میشود یک سوم مشکلاتی که برای کمر پیش می آید مربوط به دمر خوابیدن است. این حالت باعث میشود تا ماهیچه های شما طوری قرار بگیرند که قادر به استراحت کردن نباشند و مفاصل شما تحت کشش قرار میگیرند و نمی توانند در هنگامی که به خواب رفته اید خودشان را آزاد قرار دهند و این در نهایت منجر به احساس خستگی در صبح میشود و انرژی زیادی را در حین خواب شب از دست خواهید داد.

طرز نادرست خواب – خوابیدن به دمر

طاق باز خوابیدن
طاقباز خوابیدن (شکم و سینه رو به بالا ) هنگامی که دست های شما زیر سرتان قرار دارد ( یعنی هنگامی که بازو بالاتر از کتف قرار میگیرد ) هم یکی دیگر از نحوه های نادرست خوابیدن است. این حالت خواب باعث میشود عضلات کتف و گردن شما تحت کشش قرار بگیرند و هنگامی که بیدار شوید در نواحی گردن و کتف احساس درد و کوفتگی خواهید کرد.


طرز ناصحیح خوابیدن به پشت

خوابیدن به پهلو
خوابیدن به پهلو در وضعیتی که پای بالایی خم شده و با یک پیچش کمر به روی زمین قرار گرفته است. این وضعیت عضلات و مفاصل پشت و گردن شما را تحت استرس و کشش قرار داده و در دراز مدت باعث ایجاد بد فرمی و ناراحتی در این نواحی میشود.


طرز نادرست خوابیدن به پهلو

تا اینجا عمده ترین حالت های خوابیدن را ذکر کردیم و شیوه های اشتباه را با هم دیدیم، سوالی که مطرح است این است که نحوه ی صحیح خوابیدن چیست؟ چطور حالات ذکر شده در بالا را تصحیح کنیم؟ با خواندن ادامه ی مطلب به این سوال ها پاسخ خواهیم داد.بهتر است ابتدا تصمیم بگیرید که چطور راحت تر میخوابید؟ در کدام حالت؟ طاق باز و یا به پهلو ؟ و بر طبق آن الگوی خواب خود را اصلاح کنید.
حالت های خوابیدن درست

خوابیدن به پهلو
برای اینکه عضلات گردن و پشت خودتان رو از فشار آزاد کنید و خواب راحتی داشته باشید بهتر است یاد بگیرید وقتی که به پهلو خوابیده اید پایی را که پایین قرار دارد درون سینه خم کنید و پای دیگر را که بالا قرار گرفته است صاف بگذارید و یا هر دو پا را خم کنید. در این حالت بازو / دست بالایی باید بر روی ران پایی که خم شده قرار داشته باشد و دستی که پایین قرار گرفته است باید بازوی دست بالایی را بگیرد! همچنین میتوانید بالش کوچکی را در آغوش بگیرید. برای درک بهتر به تصاویر زیر دقت کنید:


طرز صحیح خوابیدن به پهلو – حالت اول


طرز صحیح خوابیدن به پهلو – حالت دوم


طرز صحیح خوابیدن به پهلو – حالت سوم

این حالات از پیچش و گرفتگی عضلات پشت شما جلوگیری می کنند و همتراز بودن گردن و بالش باعث ایجاد همگونی و فشار متناسب در عضلات گردن شده و به این ترتیب بدن شما بدون تحمل هیچ فشار اضافی و در حالت استراحت کامل به خواب خواهد رفت. کار سختی نیست! می تونید یکبار امتحان کنید و تفاوت را احساس کنید.

طاقباز خوابیدن
خوابیدن به پشت یا همون طاقباز خوابیدن گزینه ی بعدی برای خوابیدن درست است به شرطی که بالش فشاری به گردن شما وارد نکند و دست های شما به صورت موازی با بدنتان و رو به پایین قرار گرفته باشد. به یاد داشته باشید خوابیدن به این روش هنگامی که یکی از دستها بر روی سر قرار گرفته باشد ماهیچه های بزرگ پشت و گردن را تحت کشش و آزار قرار میدهد.


طرز صحیح خوابیدن به پشت – شکل۱

طرز صحیح خوابیدن به پشت – شکل ۲تاريخ : دوشنبه ٢٠ خرداد ۱۳٩٢ | ٢:٥٧ ‎ب.ظ | نويسنده : محمــــــدصــدیق یوسفــی | نظرات ()

آیا بخاطر چشم‌هایتان احساس پیری و خستگی می‌کنید؟ آیا احساس سرزندگی و هوشیاری وقتی چشم‌هایتان بخاطر پف‌های زیر پلکتان، خسته و پژمرده به نظر می‌رسد، برایتان سخت است؟ اینها نشانه‌های استرس و خستگی هستند.به همین منظور نکاتی برایتان آورده‌ایم که به شما برای برطرف کردن پُف زیر چشم‌هایتان کمک می‌کند تا جوانی و شادابی به صورتتان برگردد.

۱. سیب‌زمینی: یک سیب‌زمینی خام را (بعد از اینکه چند دقیقه‌ای آن را در یخچال خنک کردید) دو تکه کنید و بعد چشم‌هایتان را بسته و هر تکه را روی یکی از چشم‌هایتان قرار دهید. طوری سیب‌زمینی‌ها را روی چشم‌هایتان بگذارید که نواحی پف‌کرده زیر چشمتان را هم در بر بگیرد و بگذارید که ۲۰-۱۵ دقیقه آنجا بمانند. بعد از این مدت خواهید دید که پف زیر چشم‌هایتان کمتر می‌شوند.

۲. شیر: اگر پف‌کردگی زیر چشم‌هایتان بسیار زیاد است، این راهکار را باید همیشه دنبال کنید. دو تکه پنبه را در شیر خیس کرده و روی پلک‌هایتان بگذارید و بگذارید ۳۰-۲۰ دقیقه آنجا بماند. این به چشم‌هایتان برای حفظ آب کمک می‌کند و همچنین خنکشان می‌کند.

۳. روغن: در یک کاسه کمی آب خنک ریخته و چند قطره روغن ویتامین E به آن اضافه کرده و خوب مخلوطشان کنید. دو تکه پنبه را در این مخلوط خیس کرده و برای ۲۰ دقیقه روی چشم‌هایتان بگذارید. این کار به برطرف کردن تورم دور چشم‌هایتان کمک می‌کند.

۴. خیار: خیار داروی طبیعی بسیار عالی برای خلاص شدن از پف زیر چشم است. دو تکه خیار خنک و تازه برداشته و برای ۲۵ دقیقه روی چشم‌هایتان بگذارید. با خنکی فوق‌العاده خیار روی چشم‌هایتان حسابی ریلکس کنید و چُرتی بزنید. این کار به آرام کردن ذهنتان هم کمک می‌کند و خواص ضدالتهاب خیار پف‌کردگی بافت‌های زیر چشم را هم کاهش می‌دهد.

۵. چای‌کیسه‌ای خنک: اگر عجله دارید، می‌توانید از چای کیسه‌ای استفاده کنید. دو عدد چای کیسه‌ای را برداشته و در آب خنک خیس کنید و بگذارید کمی در یخچال بمانند. سپس به مدت ۳۰-۲۵ دقیقه آنها را روی چشمانتان بگذارید. دراز بکشید و کمی استراحت کنید. سپس چشم‌ها و صورتتان را با آب خنک بشویید و پوستتان را خشک کنید.

۶. آب یخ و قاشق: پف زیر چشم‌ها را می‌توانید با کمک یک لیوان آب یخ و چهار قاشق استیل کاهش دهید. قاشق‌ها را در آب یخ خنک کنید و بعد روی هر چشمتان یکی از آنها را قرار دهید. مدام قاشق‌ها را تعویض کرده و دوباره برای خنک شدن در آب یخ بیندازید.  آنقدر این کار را ادامه دهید تا احساس کنید کمی از پف‌کردگی از بین رفته است.

۷. سفیده تخم‌مرغ: چند عدد سفید تخم‌مرغ را هم زده و با استفاده از برس مخصوص دور چشم‌هایتان بزنید. این کار باعث می‌شود ناحیه دور چشم‌هایتان کشیده‌تر شده و کمتر پف‌کرده به نظر برسد. بگذارید سفیده تخم‌مرغ ۲۰ دقیقه روی پوستتان بماند و بعد صورتتان را با آب خنک بشویید.

۸. چای سبز کیسه‌ای: بگذارید چای‌ سبز‌های کیسه‌ای که در آب خنک خیس شده‌اند ۱۵-۱۰ دقیقه روی چشم‌هایتان بمانند. خواص طبیعی این چای‌های گیاهی موجب برگرداندن پف زیر چشم‌ها به حالت طبیعی خود می‌شود.

۹. آبرسانی بدن: تا جاییکه می‌توانید آب بنوشید. بله، نوشیدن آب پف زیر چشم‌ها را کاهش می‌دهد. پس هر زمان که احساس کردید زیر چشم‌هایتان پف کرده است، یک لیوان آب بنوشید.تاريخ : یکشنبه ۱٩ خرداد ۱۳٩٢ | ٧:۳٥ ‎ب.ظ | نويسنده : محمــــــدصــدیق یوسفــی | نظرات ()

نرم افزارxyplorerبرنامه ای برای شناسایی انواع ویروس فلش مموریهاووسایل قابل اتصال به کامپیوتر-قبل   ازبازنمودن فلش آنهاراتوسط این نرم افزاراسکن وازورودویروس وبدافزاربه کامپیوترخودجلوگیری کنید.                                                     برای دریافت فایل روی شکل زیرکلیک نمایید.تاريخ : یکشنبه ۱٩ خرداد ۱۳٩٢ | ٧:۱٦ ‎ب.ظ | نويسنده : محمــــــدصــدیق یوسفــی | نظرات ()

بازی بسیارجالب وتقویت کننده ی اعصاب بانام هدایت ریسمان

برای دانلوداین بازی به صورت فلش کلیک کنید

لطفاهمین جا نظرخودرادرباره حـــــرفه وفن بوکان بیان نمایید-باتشکر:یوسفیتاريخ : یکشنبه ۱٢ خرداد ۱۳٩٢ | ۱:٢۱ ‎ق.ظ | نويسنده : محمــــــدصــدیق یوسفــی | نظرات ()

روستا و راه روستایی

کلان شهر . جاده های بین شهری

سایر شهرها

عنوان تخلفات رانندگی

200,000

200,000

200,000

رانندگی در حالت مستی و مصرف روانگردان‌ ها

50,000

90,000

10,000

تجاوز از سرعت مجاز (بیش 50 کیلومتر در ساعت)

20,000

40,000

50,000

تجاوز از سرعت مجاز (بیش 30 تا 50 کیلومتر در ساعت)

50,000

90,000

100,000

سبقت غیر مجاز در راه های دو طرفه

50,000

90,000

100,000

عبور از چراغ قرمز راهنمایی و رانندگی

50,000

90,000

100,000

حرکت به طور مارپیچ

---

90,000

100,000

حرکت با دنده عقب در آزاد راهها و بزرگراه ها

10,000

30,000

50,000

عبور از محل ممنوع ( ورود ممنوع )

20,000

40,000

50,000

تجاوز به چپ از محور راه

10,000

30,000

50,000

عبور وسایل نقلیه از پیاده رو

20,000

40,000

50,000

دور زدن در محل ممنوع

10,000

30,000

40,000

توقف در محل ایستادن ممنوع و یا مطلقا ممنوع

10,000

20,000

30,000

عدم استفاده از کمربند ایمنی برای راننده و سرنشین

20,000

40,000

50,000

استفاده از موبایل حین رانندگی سرعت بالای 60 کیلومتر

10,000

20,000

30,000

استفاده از موبایل حین رانندگی سرعت کمتراز 60 کیلومتر

30,000

40,000

50,000

نقص در سامانه روشنایی در شب

30,000

40,000

50,000

رانندگی با وسایل عمومی خارج از ساعت مجاز

30,000

40,000

50,000

عدم توجه به فرمان ایست با پرچم پلیس و همیاران پلیس

30,000

40,000

50,000

عدم رعایت مقررات حمل بار

10,000

30,000

40,000

عدم رعایت حق تقدم عبور

50,000

50,000

50,000

نصب پلاک های متفرقه ( تغییر در استاندارد پلاک )

40,000

40,000

50,000

در آغوش داشتن اطفال حین رانندگی

30,000

40,000

50,000

حمل آهن آلات بدون شرایط ایمنی و مقررات مربوطه

50,000

50,000

50,000

دستکاری در دستگاه سرعت نگار وسایل حمل و نقل عمومی

20,000

40,000

50,000

توقف دوبله در محل ایستادن ممنوع

---

40,000

50,000

عبور کامیون و اتوبوس در خط سرعت بزرگراه ها

30,000

40,000

50,000

استفاده از نور افکن یا چراغ دارای نور خیره کننده

30,000

40,000

50,000

نصب تجهیزات اضافی که از سطح بیرونی تجاوز کند

---

40,000

50,000

توقف  و سد معبر در سطح یا حریم تقاطع ها

20,000

40,000

50,000

عدم اعلام نشانی محل سکونت جدید به اداره راهنمایی و رانندگی

30,000

40,000

50,000

سبقت از سمت راست یا استفاده از شانه راه

---

30,000

50,000

استفاده از شیشه دودی به نحوی که داخل خودرو مشخص نباشد

40,000

40,000

40,000

نداشتن پلاک عقب یا جلو و یا ناخوانا بودن آن

10,000

30,000

40,000

حرکت نکردن بین خطوط و یا تغییر خط بدون رعایت قوانین مربوطه

10,000

20,000

40,000

پیاده کردن سرنشین در محل غیرمجاز به نحوی که باعث سد معبر شود

30,000

30,000

30,000

عدم استفاده از کلاه ایمنی برای راننده و سرنشین موتورسیکلت

10,000

20,000

30,000

توقف دوبله در معابر

10,000

20,000

30,000

کنار نبردن وسیله نقلیه که بعلت تصادف باعث سد معبر شده باشد

50,000

90,000

100,000

حرکات نمایشی مانند دورزدن درجا و یا حرکت موتورسیکلت بر روی یک چرخ، تجاوز از سرعت مجاز

30,000

40,000

50,000

تصادف ناشی از عدم توجه به جلو و یا رعایت نکردن فاصله طولی و عرضی با وسیله نقلیه جلویی و جانبیتاريخ : شنبه ۱۱ خرداد ۱۳٩٢ | ۱٠:٤۱ ‎ب.ظ | نويسنده : محمــــــدصــدیق یوسفــی | نظرات ()

در سال های دور ایران تنها دوشهر بیرجند و تبریز آب لوله کشی داشتند که آن صنعت را از روسیه به امانت برده بودند و در کلان شهری مثل تهران مردم از آب چاه که تمیز و سالم نبوداستفاده می کردند.
در شهر تهران تنها سه قنات وجود داشت که آن هم متعلق به سه سرمایه دار تهرانی بود.یکی از این قنات ها که به سرچشمه معروف بود(وهست) متعلق به سرمایه داری بود که بچه دار نمیشد. او نذر کرد اگر بچه دار شود؛ برای تهرانیان آب لوله کشی فراهم کند.
پس از مدتی بچه دار شد و برای ادای نذرش به اتریش رفت تا مهندسانی را از آنجا برای لوله کشی آب بیاورد.در هر کشوری حیوانی که برای آنها مقدس است را بر سر خروجی آب می گذاشتند.
مثلا در فرانسه سر خروس استفاده می کنند. او دید در اتریش، هر جا خروجی آب است؛ سردیسی از شیر هست. پس بر سرچشمه آب که برای مردم فراهم کرد، سر شیری گذاشت و مردم هروقت برای برداشتن آب به آنجا می رفتند و می گفتند: رفتیم از سر شیر آب آوردیم!تاريخ : شنبه ۱۱ خرداد ۱۳٩٢ | ۱٠:۳٧ ‎ب.ظ | نويسنده : محمــــــدصــدیق یوسفــی | نظرات ()

اغلب کوچک کردن یا کم کردن حجم عکس ها مشکل ساز است و انتخاب یک نرم افزار مناسب برای این کار زمان زیادی می خواهد . شما می توانید با استفاده از مراحل زیر بدون نیاز به برنامه حجم عکس ها را کم کنید :
1.راست کلیک روی عکس
2.open with
paint .3
CTRL + w.4
5. حالا یه قسمت نوشته horizental و vertical بهش مقدار بدین مثلا 70 در 70
6.بعد file و save as و در نهایت مسیر هر جائی که کی خواین file save بشه رو بدین
بعد حجم عکس رو نگاه کنید !!!تاريخ : شنبه ۱۱ خرداد ۱۳٩٢ | ٦:۱٢ ‎ب.ظ | نويسنده : محمــــــدصــدیق یوسفــی | نظرات ()

درد دست
به نقل از سایت «Readers digest»، نشستن طولانی مدت پشت میز منجر به سندروم تونل کارپل می شود.در این زمینه می توان با انجام یک سری ورزش های ویژه در هر یک ساعت مانع بروز درد شد.
۱ - دست چپ؛ در حالی که کف دست به طرف بالاست، انگشتان را به سمت مچ دست به آرامی بکشید تا احساس کشش کنید، دست خود را به مدت ۵ ثانیه در این حالت نگه دارید و سپس این حرکت را با دست راست نیز انجام دهید.
۲ - در جلوی قفسه سینه کف دست ها را با هم فشار دهید، سپس به سمت پایین یعنی ران پا بیاورید تا در قسمت مچ احساس کشش کنید دست خود را به مدت ۵ ثانیه در این حالت نگه دارید.
۳ - انگشتان دست را باز کنید و به مدت ۵ ثانیه نگه دارید.
۴ - شست دست چپ را به آرامی به سمت مچ بکشید تا احساس کشش کنید برای ۵ ثانیه نگه دارید، سپس این حرکت با شست دست راست تکرار شود.
۵ - دست را مشت کنید. ابتدا انگشت کوچک، سپس یکی یکی بقیه انگشتان را جمع کنید تا مشت شود. سپس مچ را به سمت داخل کج کنید تا احساس کشش پیدا کنید و به مدت ۵ ثانیه نگه دارید.
۶ - قسمت داخل و خارج هر دست را به آرامی ماساژ دهید سپس تکان دهید.
پا درد
۱ - پا درد؛ تکه یخی را در پارچه ای قرار دهید و با آن به آرامی پای خود را ماساژ دهید.
۲ - ماساژ پا با استفاده از توپ تنیس
توپ را زیر یک پاشنه پا قرار دهید، بایستید و وزن بدن خود را روی آن قرار دهید. به آرامی توپ را از پاشنه به نوک انگشتان بغلتانید. زمانی که توپ به انگشتان می رسد، انگشتان را کاملاً باز کنید. این حرکت را با پای دیگر نیز انجام دهید در صورت نداشتن توپ تنیس می توانید از قوطی کنسرو نیز استفاده کنید. پس از انجام دادن این ورزش، شیشه آب یخ را نیز زیر پا بغلتانید تا پا آرام شود.
درد شانه یا کمر
ماساژ با توپ تنیس برای افرادی که تمامی روز پشت میز رایانه می نشینند و کمر را به سمت جلو خم می کنند یا افرادی که کمردرد دارند، مفید است.
برای انجام دادن این ورزش، روی زمین دراز بکشید و توپ را در قسمتی که درد می کند مثلاً قسمت تحتانی کمر بین استخوان کتف قرار دهید و آن را بغلتانید تا به نرم ترین قسمت آن برسید. در همان حالت به مدت ۵ دقیقه یا تا زمانی که احساس شل شدن عضله می کنید ادامه دهید.
زانو درد
غلتک هایی از جنس فوم یا تکه ای از لوله پی وی سی را زیر عضله قرار دهید این وسایل، عضلات سفت شده را ماساژ می دهد.به قسمت راست دراز بکشید و لگن راست را روی غلتک قرار دهید، در حالی که دستتان را روی زمین قرار داده اید پای چپ را روی پای راست قرار دهید و کف پای چپ را صاف روی زمین قرار دهید. بدن خود را به سمت راست بغلتانید به طوری که غلتک از لگن به سمت زانو حرکت کند این حرکت را به مدت ۳۰ ثانیه تکرار کنید. سپس از غلتک برای قسمت چپ نیز استفاده کنید.تاريخ : پنجشنبه ٩ خرداد ۱۳٩٢ | ٩:٥٢ ‎ب.ظ | نويسنده : محمــــــدصــدیق یوسفــی | نظرات ()

کرفس خواص زیادی دارد که مهم‌ترین آن کمک به تعدیل فشار خون و جلوگیری از بیماری‌های قلبی و گوارشی است. کافی است هفته‌ای ۲ لیوان آب کرفس بخورید.برگ کرفس حاوی مقدار زیادی ویتامین A (بتاکاروتن) است و ساقه کرفس هم منبع ویتامین‌های B6 ,B2 ،B1، ویتامین C و همچنین پتاسیم، اسید فولیک، کلسیم، منیزیم، آهن، فسفر، سدیم و چند نوع از اسیدهای آمینه ضروری است. خورش کرفس یکی از غذاهای سنتی در سفره ایرانی است که ترکیب گوشت، ‌سبزی و کرفس تامین کننده بسیاری از نیازهای غذایی بدن خواهد بود به شرط آنکه کرفس به مدت طولانی سرخ یا پخته نشود تا خاصیت غذایی آن حفظ شود.کرفس می‌تواند مکمل خوبی برای زیبایی پوست و مو باشد و نوشیدن یک لیوان آب کرفس فقط دو یا سه روز در هفته نه تنها به سلامتی قلب و دستگاه گوارش کمک می‌کند بلکه معمولا افرادی که خوردن کرفس یا آب این ماده را در دستور غذایی دارند پوست شاداب و جوان‌تری نسبت به بقیه دارند.

ویتامین C و انواع ویتامین‌های B موجود در آب کرفس برای از بین بردن جوش‌های بدن مفید است و از تجمع چربی زیر پوست جلوگیری می‌کند.افرادی که ناخنی شکننده دارند با خوردن آب کرفس و کلسیم موجود می‌توانند به این مشکل پایان دهند و به مرور رشد و ترمیم مو و ناخن‌ها بهبود خواهد یافت.

تحقیقات نشان داده مصرف روزانه آب کرفس به مدت یک هفته، تاثیر فوق‌ العاده‌‌ای روی پایین آوردن فشارخون خواهد داشت و اگر افراد به طور مداوم آب کرفس بخورند فشار خون در حد طبیعی باقی می‌ماند و بیشتر از آن کاهش نمی‌یابد که خود یکی از شگفتی‌های طبیعت این سبزی است.تاريخ : پنجشنبه ٩ خرداد ۱۳٩٢ | ۳:۳٩ ‎ب.ظ | نويسنده : محمــــــدصــدیق یوسفــی | نظرات ()

تطبیق روشنایی نمایشگرها با محیط بسیاری از نمایشگرها و لپ‌تاپ‌های امروزی برای سنجش میزان نور و تنظیم خودکار روشنایی صفحه‌نمایش مطابق با شدت نور محیط به حسگرهایی مجهز هستند.

این قابلیت نه‌تنها موجب صرفه‌جویی در مصرف انرژی می‌شود بلکه در محیط‌ های تاریک با کاهش نور صفحه‌نمایش تا آسیب‌های کمتری به چشمان شما وارد می‌شود. 

اگر نمایشگر یا لپ‌تاپ شما به حسگر سنجش نور محیط مجهز است و می‌خواهید به‌طور خودکار نور صفحه‌نمایش باتوجه به‌نور محیط کاهش یا افزایش یابد، می‌توانید از قابلیتی که به همین منظور در ویندوز 8 گنجانده شده است، کمک بگیرید.

برای فعال‌سازی این قابلیت مراحل زیر را دنبال کنید:

1. به دسکتاپ مراجعه کرده و پس از انتقال نشانگر ماوس به گوشه پایین، سمت راست صفحه و دسترسی به نوار charms روی گزینه Settings کلیک کنید.

2. از میان گزینه‌های به‌نمایش درآمده روی Control Panel کلیک کنید 

3. در این مرحله صفحه کنترل پانل برای شما به‌نمایش درخواهد آمد. در این صفحه در بخش جستجو عبارت Power Options را وارد کرده و پس از دسترسی به این بخش روی گزینه Choose a power plan کلیک کنید.

4. در این مرحله یکی از گزینه‌های موجود برای مدیریت مصرف انرژی توسط رایانه را انتخاب کرده و پس از آن روی گزینه Change plan settings کلیک کنید.

5. در نهایت برای دسترسی به تنظیمات بیشتر روی Change advanced power settings کلیک کنید و در صفحه تنظیمات حرفه‌ای پس از دسترسی به بخش Display، گزینه Enable adaptive brightness را از حالت Off به On تغییر دهید.

6. با انتخاب گزینه Ok تغییرات را ذخیره کرده و از تنظیم خودکار نور صفحه‌نمایش مطابق با نور محیط، لذت ببرید.تاريخ : پنجشنبه ٩ خرداد ۱۳٩٢ | ۳:۳٤ ‎ب.ظ | نويسنده : محمــــــدصــدیق یوسفــی | نظرات ()

روش آموزش آپدیت آفلاین آنتی ویروس NOD32

به صورت کاملا تصویری برای ورژن های4و5و6به صورت جداگانه

برای آپدیت آفلاین آنتی ویروس خودتصاویرمربوط به ورژن خودراانتخاب ودستورات رابه ترتیب انجام دهید.می توانیدبرای دانلودفایل روی شکل زیرکلیک نمایید.تاريخ : سه‌شنبه ٧ خرداد ۱۳٩٢ | ٥:٢۳ ‎ب.ظ | نويسنده : محمــــــدصــدیق یوسفــی | نظرات ()

  به پهلو می‌خوابد یا صاف؟ جواب این سؤال را نمی‌دانید؟ پس چطور می‌خواهید به پیشنهادش پاسخ دهید؟ می‌شود تصور کنید! شیوه خوابیدن خواستگار‌تان می‌تواند دوام یا از هم پاشیدن زندگی مشترک‌تان را معین کند. این را ما نمی‌گوییم بلکه پروفسور کری ایزکوسکی، متخصص انگلیسی خواب بر این موضوع تاکید می‌کند. او حالات خواب را در 6 گروه دسته‌بندی می‌کند و معتقد است همه آدم‌ها را می‌توان در این 6 گروه جای داد و با توجه به حالتی که در خواب به خود می‌گیرند، ویژگی‌های شخصیتی‌شان را آشکار کرد. پس قبل از آنکه بله را بگویید در مورد این موضوع تحقیق کنید.

طرز خوابیدن همسرتان او را لو می دهد
سقوط آزاد: اگر با صورت روی بالش به شکم می‌خوابد و دست‌ها را روی بالش می‌گذارد

این گروه شخصیتی، سعی می‌کنند که خود را با اعتمادبه‌نفس نشان دهند اما در واقع سرشار از استرس هستند و شخصیتی عصبی دارند. اگر با یکی از آنها روبه‌رو هستید، هرگز به انتقاد کردن فکر نکنید چراکه آنها واکنش بسیار بدی به انتقاد نشان می‌دهند. البته بودن در کنار آنها همیشه هم بد نیست چون مدیریت بحران‌شان عالی است و بهتر از هر کسی می‌توانند در مواقع حساس و زمانی که وقت تنگ است، تصمیم بگیرند.

7% آدم‌ها در زمان خواب سقوط آزاد می‌کنندادامه مطلب
تاريخ : جمعه ۳ خرداد ۱۳٩٢ | ٩:۱٦ ‎ب.ظ | نويسنده : محمــــــدصــدیق یوسفــی | نظرات ()

نام زرشـــــک در نوشته های دانشمندان قرون وسطی وجود داشته و احتمالاً منشأ آن عربی است. سیمون ژانون سی نخستین کسی بود که در قرن هشتم آن را با نام عربی بربریس به مردم اروپا شناساند.
این گیاه در اغلب نقاط ایران به نام زرشک، ولی در برخی از مناطق به نامهای محلی، مثلاً در رودسر مالسک، در ارسباران و زنجان زریش و در قاسملو ارومیه زیرلسیک نامیده می شود. این گیاه در کردستان، آذربایجان، کاشان و ارمنستان به عمل می آید. در یادداشت های مرحوم دهخدا آمده است که از این گیاه سه قسم در ایران موجود است و هر سه را زرشک خوانند. یکی در کوهستانهای خشک و دوگونه ی دیگر در جنگلهای خزر. در کتاب جنگلها و گسترش کویرهای ایران از زرشک چنین ذکر شده است:
گونه های متعدد آن در ایران وجود دارد و مخصوص نواحی استپی و کوهستانهای خشک است. در آذربایجان، بلوچستان، گرگان، شاهرود، شهسوار و کرمان زیاد دیده می شود.آمده است که حکیم زکریای رازی اولین کسی بود که خواص طبی زرشک را شناخته است. او زرشک را برای آدمی مفید تشخیص داده است. دکتر شمیر هلندی که پزشک دارالفنون بود، در حدود یکصد سال پیش نوشته است که: در ایران مردم آب زرشک می نوشند، باغذا زرشک می خورند، مربا از آن تهیه می کنند و دم کرده ی آن را با سنبل الطیب برای پیشگیری از خونریزی می نوشند. ابوعلی سینا در کتاب قانون در طب درمورد زرشک می نویسد : "زرشک بر دو نوع است، نوع زرشک جلگه ای که گرد و سرخرنگ است، دیگری زرشک ریگی یا کوهی که سیاهرنگ و مستطیل است. سیاه از سرخ قوی تر است." وی از شش نوع داروی مخلوط گیاهی تحت عنوان قرص زرشک نام برده و آن ها را در درمان تب، سرفه، ناراحتی های کبد و در رفع تشنگی و افسردگی مفید دانسته است.
مصرف طبی زرشک به دورة مصر باستان می رسد که فراعنه و ملکه ها، این گیاه را با تخم رازیانه به منظور درمان طاعون مصرف می کردند. امروزه، گفته میشود این گیاه درد مفصلی، روماتیسم و تورم ناگهانی پسوریازیسرا تسکین می بخشد. انواع عفونتهایی که زرشک می تواند در درمان آنها مؤثر واقع شود عبارت است از: عفونت گلو، مجاری ادراری، مجاری معده ای- روده ای، ریه ها، عفونتهای مخمری و اسهال.تاريخ : جمعه ۳ خرداد ۱۳٩٢ | ۸:۳۸ ‎ب.ظ | نويسنده : محمــــــدصــدیق یوسفــی | نظرات ()

آیا می دانید چرا وقتی به هم می رسیم ، می گوییم الهی 120 سال زنده باشی ؟ برای چه نمی گوییم 100 یا 150 سال یا...در ایران و در زمان ماقبل هجوم اعراب به ایران ، سال کبیسه را به این صورت محاسبه می کردند که به جای اینکه هر 4 سال یک روز اضافه کنند (که البته اضافه هم می کردند) هر 120 سال یک ماه را جشن می گرفتند و در کل ایران این جشن برپا بود (تقویم فعلی که «تقویم جلالی» نامیده می شود حاصل زحمات خیام و سایر دانشمندان قرن پنجم هجری است برای این که بعضی ها ممکن بود یک بار این جشن را ببینند و عمرشان جواب نمی داد تا این جشن ها را دوباره ببینند و بعضی ها هم اصلا این جشن را نمی دیدند، دیدن این جشن را به عنوان بزرگترین آرزو برای یکدیگر خواستار بودند و هر کسی برای طرف مقابل آرزو می کرد تا آنقدر زنده باشد که این جشن باشکوه را ببیند و این، به صورت یک تعارف و سنتی بی نهایت زیبا درآمد که وقتی به هم می رسیدند بگویند 120 سال زنده باشیتاريخ : چهارشنبه ۱ خرداد ۱۳٩٢ | ۸:۳۸ ‎ب.ظ | نويسنده : محمــــــدصــدیق یوسفــی | نظرات ()

برای آشنایی بیشترباشترمرغ روی شکل زیرکلیک وفایل رابه صورت pdfدانلودکنیدتاريخ : چهارشنبه ۱ خرداد ۱۳٩٢ | ۱٢:٠٢ ‎ب.ظ | نويسنده : محمــــــدصــدیق یوسفــی | نظرات ()

پسورد های تصویری یک ویژگی جدید و نوآورانه در ویندوز 8 هستند که شما را قادر می سازد تا با لمس یا کلیک بر روی قسمت های خاصی از یک عکس, وارد ویندوز شوید! این ویژگی رو برای هر عکسی که دوست داشته باشید, می تونید فعال کنید. شما هم می توانید بر روی سه نقطه مشخص از عکس کلیک کنید و هم می توانید با کشیدن انگشت یا موس خود بر روی قسمت خاصی از عکس, بجای تایپ پسورد وارد ویندوز شوید.

برای فعال کردن این ویژگی مراحل زیر ریر را انجام دهید:

1- بر روی آیکون Control Panel از متروی ویندوز 8 کلیک کنید.

2- در سمت راست  accounts and family safety user راانتخاب کرده و بر روی user accounts کلیک کنید.

3-حالابرروی make change your account in PC settings کلیک کنید.

4-برروی گزینه ی create picture password کلیک نمایید.

5- پسورد خود را وارد کرده و OK کنید. در صفحه بعدی با کلیک بر روی Choose picture عکسی را برای این منظور انتخاب کنید.

4- با کلیک بر روی Use this picture عکس انتخاب شده را تایید کنید.

5- با موس روی سه نقطه انتخابی از عکس کلیک کنید. یک بار دیگر برای تایید الگوی قبلی این کار را تکرار کنید!

6- در صورتی که با پیغام finish رو به رو شدید پسورد تصویری تان با موفقیت تنظیم شده است!

دفعه ی بعد که وارد ویندوز می شوید, با عکسی که برای پسورد انتخاب کرده بودید مواجه خواهید شد. نقاط انتخابی خود را بر روی عکس کلیک کنید تا وارد ویندوز شوید!

با استفاده از این روش سختی تایپ پسورد را دیگر نخواهید دید!وروش جالبی هم برای ورودبه ویندوزاست.تاريخ : چهارشنبه ۱ خرداد ۱۳٩٢ | ۱۱:۱٤ ‎ق.ظ | نويسنده : محمــــــدصــدیق یوسفــی | نظرات ()
  • قالب وبلاگ | دنياي اس ام اس