فیلم طراحی سه بعدی بسیارجالب بامدادبا حجم 1/7مگابایت:دانلودکنیدتاريخ : چهارشنبه ٢۳ امرداد ۱۳٩٢ | ۱٠:٢٧ ‎ب.ظ | نويسنده : محمــــــدصــدیق یوسفــی | نظرات ()

 Ngoc: three decades without sleep یک تایوانی 64 ساله که بیش از سی سال است که نخوابیده است،این مرد بعد از یک تب در سال 1973 دیگر نتوانسته بخوابد. ظاهرا این بیخوابی طولانی تاثیری هم بر سلامتی اش نداشته است.او در یک مزرعه زندگی می کند و از خوک و مرغ نگهداری می کند و این کار تمام وقت او را می گیرد.
Bhagat: had his twin brother on his stomachیک مرد هندی که برادر دوقلو اش را حامله بود. یکی از عجیب ترین موارد پزشکی که یک از دو جنین در داخل رحم دیگری مدفون شده است.او همیشه فکر می کرد که توموری در داخل شکم خود دارد تا اینکه این تومور زیادی بزرگ شد و پزشک ها پس از عمل اعضای انسان را از داخل شکم او بیرون آوردند.نکته جالب این است که وقتی یک دوقلو در بدن دیگری اسیر می شود می تواند به زندگی خود مثل یک انگل ادامه دهد تا زمانی که شروع به صدمه زدن به میزبان خود می کند.
Yokoi: spent 28 years hidden after WWIIیک سرباز ژاپنی که حتی پس از پایان جنگ جهانی دوم از ترس آمریکایی ها ۲۸ سال در خفا زندگی می کرد.او از سال 1944 تا 1972 در یک غار جنگلی زیر زمینی با دو نفر از ساکنان آنجا زندگی می کرد ، حتی پس از آنکه اعلامیه های پایان جنگ را دیده بود.
Mehran: lives at the Airport since 1988مهران کریمی ناصری (یک پناه جوی ایرانی) که از سال ۱۹۸۸ در فردوگاه دو گل پاریس زندگی می‌کند و از آن بیرون نیامده است.او به کشورهای مختلفی تقاضای پناهندگی داد که ناموفق بود. ظاهرا فیلم ترمینال که در سال ۲۰۰۴ ساخته شده بود و تام هنکس در آن بازی می کرد با الهام از مهران کریمی ناصری بوده است. با وسیله ها و کیف ها او همیشه شبیه یک مسافر است و کسی به او توجه نمی کند.
Mitsuo: a japanese Jesus Christیک سیاستمدار ژاپنی که فکر می‌کند خدا و مسیح است و تصمیم دارد دنیا را با رسیدن به مدارج سیاسی تغییر دهد. او قایل به یکی بودن دین و سیاست است و می‌خواهد قوانین سازمان ملل را تغییر بدهد  .او در انتخابات زیادی شرکت کرده ولی موفق نشده است.
Bihari: most officially dead personبیهاری هندی که یک کشاورز است در سال ۱۹۷۶ تا 1994 رسما مرده اعلام شده بود و او ۱۸ سال با دولت و بوروکراسی هند جنگید تا ثابت کند که زنده است. ظاهرا عمویش با رشوه او را رسما و دولتی کشتانده بوده است تا زمینش را تصاحب کند.او زمانی متوجه شد که می خواست از بانک وام بگیرد. بعدا معلوم شد که حداقل صد نفر دیگر هم سرنوشت او را دارند این انجمن الان 20،000 عضو دارد که تا سال 2004 آنها موفق شدند که 4 نفر از اعضا را زنده اعلام کنند.
Icke: our salvation from Reptilian Humanoidsدیوید ایکه که یک بازیکن حرفه ای سابق فوتبال بریتانیایی است، معتقد است جهان را کسانی اداره می‌‌کنند که از نسل خزندگانند. به نظر او این افراد تمایلات کودک آزاری و شیطانگرایانه دارند. او الیزابت دوم و جرج بوش را از نسل خزندگان قدیم می‌داند و در کتاب‌هایش (۱۵ کتاب) سعی می‌کند این افراد را معرفی و جهان را از دست آنها نجات دهد.او پس از یک سخنرانی 5 ساعته برای دانش آموزان مورد تشویق دانشگاه تورنتو در سال 1999 قرار گرفت.
Bawden: the self-elected Pope Michael I, from Kansasالن بادن آمریکایی که از سال ۱۹۹۰ خود را به به پاپی انتخاب کرده است. او و طرفدارنش انتخابات واتیکان را به رسمیت نمی شناسند. الن را ۶ نفر از جمله والدینش با پاپی برگزیدند. او همچنان به کارش ادامه می‌دهد.
Nakamatsu: photographed and analyzed every meal for 34 yearsناکاماتسو مخترع ژاپنی که بیش از ۳۰۰۰ اختراع داشته (از جمله فلاپی دیسک) و رکورد جهانی را برای تعداد اختراعاتش دارد. او در ۳۴ سال گذشته از تمام غذاهایی که خورده عکس گرفته و آن را تجزیه تحلیل کرده. هدفش این است که ۱۴۰ سال زندگی کند.
Lotito: mister eat-it-allمیشل لوتیتوی فرانسوی همه چیز می خورد از تلویزیون گرفته تا دوچرخه از آهن گرفته تا شیشه و پلاستیک و البته اگر آن شی کمی برزگ باشد خوردنش نیز طول می کشد. مثلا دو سال طول کشید از1978 تا 1980 که او توانست یک هواپیما را بخورد. ظاهرا او یک معده و روده ای با دو برابر ضخامت قابل انتظار دارد و اسید گوارشی او دارای قدرت غیر معمولی است که به او امکان خوردن فلزات را می دهد تاريخ : چهارشنبه ٢۳ امرداد ۱۳٩٢ | ٢:۱٧ ‎ب.ظ | نويسنده : محمــــــدصــدیق یوسفــی | نظرات ()

۱. طبع آن گرم و خشک است.

۲. ادرارآور می‌باشد.

۳. ضد تشنج می‌باشد.

۴. برای درمان خون دماغ زیره را کوبیده با سرکه مخلوط نموده در بینی بچکانید.

۵. برای درمان ورم‌های پوستی زیره را با آرد باقلا به صورت مساوی مخلوط کرده به صورت ضماد بگذارید.

۶. برای اختلالات گوارشی از دمکرده زیره استفاده کنید.

۷. برای بازشدن بینی زیره را ببویید.

۸. برای درمان اسهال‌های رطوبتی زیره بوداده را به صورت کف لمه بخورند.

۹. حضرت محمد(ص) فرموده‌اند: زیره معده را تقویت می‌نماید مرض بواسیر را قطع کرده و انسان را از مرض لقوه در امان نگه می‌دارد.

۱۰. برای درمان لکنت زبان زیره سیاه، آویشن، زیره سبز و نمک از هر کدام ۵ گرم مخلوط کرده جوشانده صاف نموده غرغره کنید.

۱۲. برای درمان میگرن تخم‌مرغ را آب پز نموده سپس تخم زیره آسیاب شده را با آن مخلوط نمایید در یک پارچه بسته به پشت گردن ببندید.

۱۳. برای درمان قاعدگی دردناک ۱۰ گرم زیره سیاه، ۱۰ گرم زیره سبز را آسیاب کرده از روز اول قاعدگی با شروع درد روزی ۳ قاشق مرباخوری میل شود.

۱۴. اگر کبوتربازان می‌خواهند که کبوتر آن‌ها برگردد و هیچ وقت آشیانه را ترک نکند در لانه آن‌ها مقداری زیره یا سیاه دانه بگذارند.

۱۵. برای جلوگیری از خونریزی بینی زیره را در سرکه جوشانده سپس استشمام کنید.

۱۶. برای ورم زیر پلک چشم و خونمردگی پودر زیره را با روغن زیتون و عسل مخلوط کرده بصورت ضماد بگذارید.تاريخ : جمعه ۱۸ امرداد ۱۳٩٢ | ٢:٤٦ ‎ب.ظ | نويسنده : محمــــــدصــدیق یوسفــی | نظرات ()

هویج حلقه شده شبیه چشم انسان است، مردمک و عنبیه و خط نوری که به چشم می رسد درست مانند چشم انسان می باشد. تحقیقات نشان می دهد که مصرف هویج باعث افزایش جریان خون در عملکرد چشم می شود.

وقتی گوجه فرنگی رو از وسط دو نیم می کنید چهارتا خونه می بینید که قرمزه و دقیقا مثل قلب هستش که اون هم قرمزه و چهار تا بخش مجزا داره. تحقیقات نشون داده که گوجه فرنگی خون رو تصفیه می کند.

حبه های انگور روی خوشه شبیه قلب هستش و هر دونه اون شبیه سلول های خونی. امروزه تحقیقات نشان داده که انگور برای حیات قلب بسیار مفید می باشد.

گردو شبیه مغز انسان می ماند. نیم کره راست و نیم کره چپ. قسمت بالای مغز و پایین مغز. حتی چین خوردگی ها و پیچیدگی های اون هم شبیه نئو کورتکس می باشد. در حال حاضر می دانیم که گردو ۳۶ مرتبه نورون های پیام رسان به مغز را گسترش می دهد.

تا حالا به لوبیا قرمز دقت کردید... درسته، شبیه کلیه انسان هستش؛ تحقیقات نشان داده که لوبیا قرمز در بهبود عملکرد کلیه نقش بسزایی دارد.

ساقه کرفس شبیه به استخوان است و این نوع از سبزیجات در استحکام استخوان بسیار موثر می باشد. استخوان ها تشکیل شده از 23٪ سدیم و کرفس هم 23٪ سدیم دارد. چنانچه در رژیم غذایی شما سدیم وجود ندارد کرفس می تواند این کمبود رو جبران بکند.

آوکادو و گلابی و بادنجان برای سلامت سرویکس و رحم درخانم ها بسیار موثر می باشد. امروزه تحقیقات نشان می دهد که اگر خانم ها در هفته یک عدد آوکادو مصرف نمایند هورمون های آنها متعادل می شود و از بروز سرطان رحم جلوگیری می کند. جالب اینکه بدانید ۹ ماه از شکوفه کردن آوکادو تا رسیدن میوه آن طول می کشد.

انجیر پر از دانه است که وقتی که رشد می کند بصورت دوتایی روی درخت آویزان می باشد. انجیر باعث افزایش تعداد و حرکت اسپرم مرد و همچنین جلوگیری از عقیم شدن می شود.

گریپ فروت و پرتقال و انواع مرکبات شبیه غده های شیری هستند و در سلامت سینه و جنبش غدد لنفاوی در سینه موثر است.

پیاز شبیه سلول های بدن می باشد. امروزه تحقیقات نشان داده است که پیاز نقش مهمی در خروج مواد زائد در بدن را داراست و باعث ریزش اشک و شستشوی لایه مخاطی چشم می گردد.تاريخ : سه‌شنبه ۱٥ امرداد ۱۳٩٢ | ٤:۳۱ ‎ب.ظ | نويسنده : محمــــــدصــدیق یوسفــی | نظرات ()

برای انجام این تحقیق تعدادی موش آزمایشگاهی تحت تغییرات و دستکاری های ژنتیکی قرار گرفتند تا به سرطان پروستات مبتلا شوند. سپس به مدت 18 هفته به رژیم غذایی آنها گردو افزوده شد. 
سرطان پروستات یکی از سرطان های شایع در سراسر جهان است و عوامل محیطی به ویژه الگوی تغذیه و رژیم غذایی نقش مهمی در بروز یا پیشگیری از این بیماری دارد. 
یک پژوهش جدید نشان داده است که گردو سرعت رشد تومورهای سرطانی پروستات را در موش های آزمایشگاهی کاهش می ‌د‌هد.  
متخصصان تغذیه دانشگاه کالیفرنیا در مطالعات اخیر خود دریافته‌ اند که مصرف گردو سرعت پیشرفت سرطان پروستات را در موش ها کاهش می دهد و همچنین اثرات مثبت قابل توجهی بر ژن‌ های مرتبط با کنترل رشد تومور دارد.
برای انجام این تحقیق تعدادی موش آزمایشگاهی تحت تغییرات و دستکاری های ژنتیکی قرار گرفتند تا به سرطان پروستات مبتلا شوند. سپس به مدت 18 هفته به رژیم غذایی آنها گردو افزوده شد. 
نتایج نشان داد وقتی موش ‌های مبتلا به تومورهای سرطانی پروستات از رژیم غذایی حاوی گردو استفاده می کنند، اندازه و سرعت رشد تومور در آنها کنترل می شود و همچنین میزان نوعی پروتئین در خون آنها کاهش می یابد. این پروتئین، فاکتور رشد شبه انسولینی نامیده می شود که ارتباط بسیار زیادی با بروز سرطان پروستات دارد. 
در ادامه این پژوهش، تاثیر گردو بر فعالیت ژن ها در سرطان پروستات مورد بررسی قرار گرفت و مشخص شد گردو بر ژن های چندگانه مرتبط با کنترل رشد و متابولیسم تومورهای پروستات اثرات مثبتی دارد. 
بر اساس آمارها، سرطان پروستات یکی از سرطان های شایع در سراسر جهان است و عوامل محیطی به ویژه الگوی تغذیه و رژیم غذایی نقش مهمی در بروز یا پیشگیری از این بیماری دارد. 
مطالعات پیشین اثبات کرده بودند که گردو به دلیل این که سرشار از چربی های غیر اشباع مفید به ویژه اسیدهای چرب امگا- 3، ترکیبات آنتی اکسیدان و سایر مواد شیمیایی گیاهی (فیتوکمیکال ها) است، خطر ابتلا به بیماری های قلبی - عروقی را کاهش می ‌دهد. 
در تحقیق اخیر برای اولین بار تاثیر مصرف این ماده غذایی ارزشمند در مقابله با سرطان پروستات مورد بررسی قرار گرفت. نتایج این مطالعه در کنگره سالانه انجمن شیمی آمریکا ارایه شده است.تاريخ : شنبه ٥ امرداد ۱۳٩٢ | ۱:٢۳ ‎ق.ظ | نويسنده : محمــــــدصــدیق یوسفــی | نظرات ()

نظام آموزشی کشورهای مختلف دنیابه صورت PDF-برای دریافت هریک روی آن کلیک کنید.

               سوئد                       فرانسه

               

              قبرس                        کانادا

          

               مالزی                        نروژ

              

               هلند                      هندوستان

        

            ایران                      ایتالیا

       

           بلژیک                   انگلستان

          

        اتریش                   اسپانیا

                                   

     استرالیا                   امارات

      تاريخ : سه‌شنبه ۱ امرداد ۱۳٩٢ | ۳:٢۱ ‎ب.ظ | نويسنده : محمــــــدصــدیق یوسفــی | نظرات ()

 

ماده غذایی

کالری

پروتئین

(گرم)

چربی

(گرم)

مواد قندی

(گرم)

کلسیم

(میلیگرم)

آهن

(میلیگرم)

ویتامین آ

(میلیگرم)

ویتامین ب

(میلیگرم)

ویتامین ث

(میلیگرم)

پرتقال

45

8/

2/

1/10

34

7/

120

08/

59

سیب

60

3/

3/

14

6

4/

30

03/

6

زردآلو

62

7/

01/

5/14

34

1/1

1500

4/

4/9

آلبالو

68

88/

03/

08/16

50

13/1

406

14/

4

موز

99

2/1

2/

2/43

10

8/

135

04/

9

انجیر تازه

81

4/1

4/

9/17

54

6/

80

06/

2

غوره

32

75/

04/

26/7

40

92/

5/7

2/

6

انگور

73

6/

7/

2/16

15

9/

80

05/

3

خربزه

26

5/

1/

7/5

15

2/1

1050

04/

29

گلابی

56

3/

2/

3/13

6

5/

15

02/

5

انار

65

5/

1/

5/15

95

2

-

09/

5/3

هندوانه

23

5/

1/

1/5

7

3/

180

03/

3/12

انجیر خشک

277

3

2/1

6/62

186

3

80

16/

-

خرما

306

2/2

6/

73

72

1/2

60

09/

-

کشمش

255

5/2

6/

73

80

3

80

12/

-

رب گوجه

91

9/2

1/

5/19

5/89

7/5

3650

24/

142

آب غوره

19

44/

02/

15/4

21

44/

2/4

01/

2

نخود فرنگی

92

7

4/

5/1

25

2

500

38/

26

اسفناج

27

8/2

2/

6/3

100

2/4

7000

16/

50

تره

28

2/3

5/

3

94

7/2

635

28/

66

پیازچه

31

3/2

2/

8/5

45

1/10

1600

04/

28

سیب زمینی

83

65/2

03/

14/19

8

4/

-

-

4/9

تربچه

16

8/

1/

1/3

42

2/1

30

03/

36

پیاز

27

2/1

6/

5/5

21

2/

-

05/

5

شلغم

25

8/

2/

9/4

32

4/

20

03/

28

کرفس

18

2/1

1/

3/3

65

6/1

1000

07/

2/9

خیار

16

7/

1/

3

79

6/

5

04/

14

بادمجان

17

1

3/

1/5

23

8/

30

04/

5

کدو

36

1

2/

7/5

21

6/

2760

04/

15

کدو تنبل

116

4/1

3/

26

9

9/

916

09/

4

گوجه فرنگی

15

8/

7/

8/2

10

8/1

950

05/

38

لیمو شیرین

39

7/

6/

8/7

30

5/

-

05/

48

لیمو ترش

41

4/

4/1

7/6

24

4/

15

03/

40

نارنگی

49

7/

2/

11

30

4/

120

08/

33تاريخ : سه‌شنبه ۱ امرداد ۱۳٩٢ | ۳:٠٧ ‎ب.ظ | نويسنده : محمــــــدصــدیق یوسفــی | نظرات ()

   ویتامین ها مواد آلی و پیچیده ای هستند که مقدار کمی از آنها برای انجام بسیاری از اعمال بدن لازم است. اگر به علت رژیم غذایی نادرست یا تغذیه غلط وشرایط جسمانی نامطلوب ویتامین به مقدار کافی به بدن نرسد، برخی از علائم بیماری ظاهر می شود و می تواند به بیماری ناشی از کمبود ویتامین منجر شود.

ویتامین ها به دو گروه تقسیم می شوند:

1-     ویتامین های محلول در چربی

2-     ویتامین های محلول در آب

ویتامین ها به نام حروف الفبای لاتین نام گذاری شده اند اما هم اکنون ویتامین هارا با نام کیمیاوی آنها می شناسند.ادامه مطلب
تاريخ : سه‌شنبه ۱ امرداد ۱۳٩٢ | ٢:۳٥ ‎ب.ظ | نويسنده : محمــــــدصــدیق یوسفــی | نظرات ()
  • قالب وبلاگ | دنياي اس ام اس