پیش نویس کتاب کاروفناوری پایه هشتم

دانلودقسمت اول

دانلودقسمت دومتاريخ : یکشنبه ٢٢ تیر ۱۳٩۳ | ۱٢:۱٩ ‎ب.ظ | نويسنده : محمــــــدصــدیق یوسفــی | نظرات ()

سرگروه های آموزشی دوره اول متوسطه شهرستان بوکان در رشته های درسی دینی و قرآن، عربی، علوم تجربی، هنروکار و فناوری رتبه های برتر استانی را کسب نمودند.

به گزارش روابط عمومی آموزش وپرورش شهرستان بوکان، سرگروه های آموزشی دروس دینی و قرآن، عربی، علوم تجربی، هنرو کار و فناوری رتبه های برتر استانی را در میان سرگروه های آموزشی نواحی و مناطق استان کسب نمودند.خالد محمدی  معاون آموزش متوسطه آموزش وپرورش  بوکان طی سخنانی ضمن بیان این مطلب افزود: انتخاب سرگروه برتر استانی با ارزیابی میزان فعالیت آنان در طول سال تحصیلی صورت می گیرد.وی در ادامه  از تلاش  و زحمات کلیه سرگروه های آموزشی متوسطه 1و2  شهرستان بوکان در طول سالتحصیلی تقدیروتشکربعمل آوردند.

ضمنا اسامی همکارانیکه رتبه برتر استانی را کسب نموده اند بشرح ذیل به اطلاع عموم می رساند.

ماده درسی

نام ونام خانوادگی سرگروه

رتبه استانی

عربی

طاهر محمدی

اول

دینی و قرآن

طاهر محمدی

اول

علوم تجربی

حسین نوروزی

سوم

هنر

سلیمان مام رحیمی

سوم

کار و فناوری

محمدصدیق یوسفی

سومتاريخ : پنجشنبه ۱٢ تیر ۱۳٩۳ | ۱٢:۳۱ ‎ب.ظ | نويسنده : محمــــــدصــدیق یوسفــی | نظرات ()

یکی از اتفاقات وحشتناک در هنگام رانندگی، بریدن ترمز است. تصور کنید که با خانواده خود به سفر رفته‌اید و در اتوبانی در حال رانندگی هستید؛ می‌خواهید وارد فرعی شوید و به همین منظور پدال ترمز را فشار می‌دهید اما ناگهان متوجه می‌شوید خودروتان ترمز ندارد! با سرعتی که رانندگی می‌کنید چگونه خودروی خود را متوقف می‌کنید؟
راهکارهای پیشنهادی:
*از حرکت زیادی خودداری کنید. حرکت زیادی باعث می شود که شرایط را برای خود خطرناک تر سازید. پس زیاد مانور ندهید و سعی کنید حرکات کمی داشته باشید. کنترل اعصاب و جسمتان را در دست داشته باشید.
*پدال گاز را رها کنید و اگر کروزکنترل دارید، حتماً مطمئن شوید آن را خاموش کرده اید.
*اگر پدال ترمز نرم است، ممکن است که روغن ترمز کم کرده اید یا سیلندر اصلی آن خراب شده باشد. در این حالت شاید بتوانید با چندبار فشار دادن ترمز، کنترل وسیله را بدست آورید. اگر پدال ترمز سفت است، سریعاً بررسی کنید که چیزی(مثل بطری آب) در زیر پدال گیر نکرده باشد. سعی کنید از پای خود و یا دیگر مسافران برای چک کردن این مورد استفاده کنید. از جاده چشم بر ندارید.
*پدال ترمز را چندین بار پشت سرهم فشار دهید تا مقدار فشار لازم برای توقف اتومبیل را فراهم آورید. این کار ممکن است مدتی طول بکشد. حتی اگر سیستم ترمز اتومبیل شما از نوع ABS باشد، باز هم این کار را انجام دهید. چرا که ترمز ABS تنها زمانی فعال می شود که به شدت ترمز بگیرید. به هر حال به شدت و تا آخرین حد چندین بار پدال ترمز را فشار دهید.
*معکوس بکشید و به دنده پایین تر شیفت کنید. اگر اتومبیل شما اتومات است، آن را در حالت دستی قرار داده و عدد دنده را کم کنید. اگر اتومبیل شما دنده دستی است سعی کنید کم کم عدد دنده را کم کنید. یعنی اول دنده را ۳ و پس از کمی حرکت و کم شدن سرعت، دنده را ۲ کنید. دقت کنید که بطور ناگهانی به دنده پایین (۱ و ۲) شیفت نکنید چون ممکن است کنترل اتومبیل را از دست بدهید.
*از ترمز دستی استفاده کنید. سعی کنید ترمز دستی را کم کم بکشید نه ناگهانی. تا بدین طریق سرعت اتومبیل را کاهش دهید. البته در نوع اتوماتیک، باید پدال ترمز اضطراری را کم کم فشار دهید. دقت کنید که به ناگهان ترمز دستی را تا انتها نکشید. زیرا چرخ های عقب اتومبیل قفل می کند و ممکن است کنترل اتومبیل را از دست بدهید. اگر احساس کردید که چرخ های عقب قفل شده و صدا می دهد، کمی ترمز دستی را رها کنید تا چرخ ها حرکت کند؛ سپس در همین نقطه ترمز دستی را نگه دارید تا به کاهش سرعت اتومبیل شما کمک کند و شما هم کنترل مناسبی روی وسیله نقلیه داشته باشید.ادامه مطلب
تاريخ : پنجشنبه ۱٢ تیر ۱۳٩۳ | ۱٢:۱٧ ‎ب.ظ | نويسنده : محمــــــدصــدیق یوسفــی | نظرات ()

براساس اعلام اداره کل آموزش وپرورش استان  آذربایجان غربی ،معلمان بوکانی مقام های اول ودوم دروس مطالعات اجتماعی ،کار وفناوری وعلوم تجربی جشنواره استانی تولید محتوای الکتریکی را به خود اختصاص دادند

عمر خضر ن‍ژاد مقام اول درس مطالعات اجتماعی  

                   

هما علیدوست مقام دوم درس علوم تجربی 

                          

محمد صدیق یوسفی مقام دوم درس کار وفناوری

 

این موفقیت رابه همکاران عزیزوجامعه فرهنگی بوکان تبریک می گوییم وبرای همکاران ارجمندآرزوی توفیقات روزافزون داریم.تاريخ : چهارشنبه ٤ تیر ۱۳٩۳ | ۱:٥٦ ‎ب.ظ | نويسنده : محمــــــدصــدیق یوسفــی | نظرات ()
  • قالب وبلاگ | دنياي اس ام اس