Task Manager یکی از بخش های اصلی در ویندوز است که البته به همین دلیل مورد حمله انواع ویروس ها و تروجان ها نیز میباشد! و در صورت ویروسی شدن سیستم توسط بد افزارها دسترسی به آن محدود میشود!!! به همین دلیل در این مطلب 6 روش متفاوت در جهت فراخوانی Windows Task Manager را مورد بررسی قرار خواهیم داد...    

- روش اول: Ctrl+Alt+Del

در این روش اکثر کاربران با آن آشنا می باشند که تا قبل از ارائه ویندوز ویستا فشردن ترکیبی Ctrl+Alt+Del بطور مستقیم Task Manager را فراخوانی می نمود! اما از ویندوز ویستا به بعد با فشردن ترکیبی این کلیدها از روی کیبورد ، پنجره امنیتی ویندوز نمایان میشود که در آن 5 گزینه متفاوت از جمله Task Manager در جهت فراخوانی وجود دارند


- روش دوم: کلیک راست بر روی Task Bar یا نوار وظیفه

تقریبا سریع ترین روش فراخوانی Windows Task Manager با استفاده از این روش است ، بطوری که تنها کافیست تا بر روی نوار وظیفه-Task Bar کلیک راست کرده و گزینه Start Task Manager را انتخاب نمائید ،یعنی تنها با دو کلیک ساده !!! 

- روش سوم: استفاده از Run در منوی Start

 در این روش کافیست تا Task Manager را از ویژگی Run که معمولا در جهت فراخوانی قسمت هایی از ویندوز نظیر ویرایشگر رجیستری و ... از آن استفاده میشود ، فراحوانی نمود!

بمنظور انجام این کار در کادر جستجو موجود در منوی Start ویندوز ، عبارت run را تایپ نمائید تا آیکن مخصوص به آن نمایان شود . بر روی Run کلیک کرده و در آن عبارت Task Manager را تایپ و سپس Ok نمائید.

Task Manager نمایان خواهد شد...

درضمن در صورت تمایل میتوانید آموزش اضافه کردن Run به منوی Start بصورت ثابت و همیشگی را از این قسمت میتوانید مطالعه نمائید... 

- روش چهارم: Ctr+Shift+Esc

یکی دیگر از روش های سریع و مستقیم فراخوانی  اجرای Windows Task Manager ، استفاده از سه کلید ترکیبی Ctrl+Alt+Esc از روی کیبورد می باشد که این روش نیز بیشتر در بین کاربران جا افتاده است.. 

روش پنجم: یافتن و اجرای مستقیم Task Manager از پوشه مخصوص به آن C:WindowsSystem32

این روش نیز تقریبا طولانی ترین راه بمنظور اجرای Task Manager می باشد که در آن باید به پوشه ای که Task Manager در آن قرار دارد مراجعه کنید! که البته task manager را میتوانید در درایوی که ویندوز در آن قرار دارد که معمولا نیز درایو C می باشد به آدرس C:WindowsSystem32 بیابید!

که البته میتوانید آدرس ذکر شده را در نوار آدرس My Computer تایپ یا از این مطلب کپی کرده و در آنجا قرار داده و سپس از روی کیبورد Enter نمائید... 

روش ششم: ساخت Shortcut یا کلید میانبر بمنظور اجرای Task Manager

و نهایتا ششمین روش در لیست ما ، ساخت یک Shortcut ساده و مفید در جهت اجرای Task Manager است! در این روش تنها کافیست تا در دسکتاپ کامپیوتر خود کلیک راست و بر روی گزینه Create New Shortcut کلیک نمائید.

در پنجره ظاهر شده برای ساخت Shortcut بر روی دکمه Browse کلیک کرده و همانطور که در روش قبل گفته شد، به آدرس مربوط به فایل Task Manager یعنی C:WindowsSystem32 رفته و آن را انتخاب و بر روی Ok و سپس Next کلیک و نام مورد نظر خودتان را برای آن تایپ و در آخر بر روی  Finish کلیک نمائید.  

منبع:‌ Onlinestan.coMتاريخ : یکشنبه ۱۳ مهر ۱۳٩۳ | ۱٠:٠۱ ‎ب.ظ | نويسنده : محمــــــدصــدیق یوسفــی | نظرات ()
  • قالب وبلاگ | دنياي اس ام اس