ریکاوری درایوهای ویندوز

اولین کار برای شروع بازیافت انتخاب نرم افزار است؛ که من قصد دارم این کار را امروز با Segate FILE RECOVERY for Windows انجام بدم که با توجه به تجربه خودم یکی از ابزارهای این کار است. ابتدا که وارد برنامه می شوید لیست درایوها در صفحه اصلی نمایان است که برای آغاز اسکن فایلهای حذف شده باید بر روی درایو مورد نظر کلیک راست کرده و Scan را بزنید. در پنجره بعدی کادر تنظیمات و نحوه اسکن باز می شود.

در این پنجره مهمترین چیزی که می توان به آن اشاره کرد جستجو و اسکن فایلهای یک یا چند فرمت خاص است که برای این کار باید تیک Extra Search for Known File Types را زده و سپس با زدن کامند Known File Types فرمت های مورد نظر را انتخاب کنید. به عنوان مثال اگر فقط قصد بازگرداندن فایلهای mp3 را دارید از قسمت Mltimedia: Audio تیک mp3. را زده تا فقط دنبال این فرمت در میان حذف شده ها جستجو کند.

بعد از زدن اسکن باتوجه به حجم درایو چند دقیقه طول می کشد تا عملیات اسکن پایان یابد و بعد از آن پیامی مبنی بر تمام شدن نشان داده خواهد شد که بعد از آن لیست رکاور شده ها در زیر همان درایو نشان داده خواهد شد. حال با دابل کلیک بر روی هر بخش وارد فایلهای ریکاوری شده در آن بخش خواهید شد.

سپس برای ذخیره هر فایل یا پوشه بر روی آن کلیک راست کرده سپس Recover را زده تا کادر مربوط به آغاز ریکاوری برایتان باز شود. بعد از آن در Output Folder مقصد فایل را بر روی هاردتان انتخاب کنید و OK را زده تا عملیات آغاز و کارتان پایان یابد. این کاری ساده برای یک ریکاوری ساده بود که برای هر گیک ساده لازم بود یاد بگیرد.

/ 4 نظر / 14 بازدید
مهدي

سلام عليكم براي تدريس مدار تبديل درواحد دوم سال سوم يك پاورپوينت كامل ساخته ام و در وبلاگ خود قرار داده ام . از شما همكار گرامي دعوت مي كنم براي يادگيري بهتر اين مدار براي دانش آموزان، به وبلاگ من آمده و آن را دريافت كنيد. موفق باشيد http://herfeir.blogfa.com

برزگر

سلام برادر معلوم می شود که شما دیر به دیر به وبلاگ حقیر سر می زنید ودر واقع چنین می توان گفت که شما احیانا بنوعی دلخوری از حقیر دارید آیا چنین است؟ یا گرفتار زندگی و مشکلات آنید؟

آجورلو

سلام همکار گرامی .سال جدید تحصیلی رو تبریک میگم مطلب جالبی بود .آیا با این روش میشه فلش مموری هارو هم ریکاوری کرد.ممنون

برزگر

هنوز منتظر پاسخ شما هستم برادر یوسفی ، مثل اینکه علاقه ای به جواب دادن ندارند بازهم می آم