این خوراکی برای آقایان حیاتی است

برای انجام این تحقیق تعدادی موش آزمایشگاهی تحت تغییرات و دستکاری های ژنتیکی قرار گرفتند تا به سرطان پروستات مبتلا شوند. سپس به مدت 18 هفته به رژیم غذایی آنها گردو افزوده شد. 
سرطان پروستات یکی از سرطان های شایع در سراسر جهان است و عوامل محیطی به ویژه الگوی تغذیه و رژیم غذایی نقش مهمی در بروز یا پیشگیری از این بیماری دارد. 
یک پژوهش جدید نشان داده است که گردو سرعت رشد تومورهای سرطانی پروستات را در موش های آزمایشگاهی کاهش می ‌د‌هد.  
متخصصان تغذیه دانشگاه کالیفرنیا در مطالعات اخیر خود دریافته‌ اند که مصرف گردو سرعت پیشرفت سرطان پروستات را در موش ها کاهش می دهد و همچنین اثرات مثبت قابل توجهی بر ژن‌ های مرتبط با کنترل رشد تومور دارد.
برای انجام این تحقیق تعدادی موش آزمایشگاهی تحت تغییرات و دستکاری های ژنتیکی قرار گرفتند تا به سرطان پروستات مبتلا شوند. سپس به مدت 18 هفته به رژیم غذایی آنها گردو افزوده شد. 
نتایج نشان داد وقتی موش ‌های مبتلا به تومورهای سرطانی پروستات از رژیم غذایی حاوی گردو استفاده می کنند، اندازه و سرعت رشد تومور در آنها کنترل می شود و همچنین میزان نوعی پروتئین در خون آنها کاهش می یابد. این پروتئین، فاکتور رشد شبه انسولینی نامیده می شود که ارتباط بسیار زیادی با بروز سرطان پروستات دارد. 
در ادامه این پژوهش، تاثیر گردو بر فعالیت ژن ها در سرطان پروستات مورد بررسی قرار گرفت و مشخص شد گردو بر ژن های چندگانه مرتبط با کنترل رشد و متابولیسم تومورهای پروستات اثرات مثبتی دارد. 
بر اساس آمارها، سرطان پروستات یکی از سرطان های شایع در سراسر جهان است و عوامل محیطی به ویژه الگوی تغذیه و رژیم غذایی نقش مهمی در بروز یا پیشگیری از این بیماری دارد. 
مطالعات پیشین اثبات کرده بودند که گردو به دلیل این که سرشار از چربی های غیر اشباع مفید به ویژه اسیدهای چرب امگا- 3، ترکیبات آنتی اکسیدان و سایر مواد شیمیایی گیاهی (فیتوکمیکال ها) است، خطر ابتلا به بیماری های قلبی - عروقی را کاهش می ‌دهد. 
در تحقیق اخیر برای اولین بار تاثیر مصرف این ماده غذایی ارزشمند در مقابله با سرطان پروستات مورد بررسی قرار گرفت. نتایج این مطالعه در کنگره سالانه انجمن شیمی آمریکا ارایه شده است.

/ 8 نظر / 10 بازدید
بهمنی

سلام. خسته نباشید. از مطالبتون استفاده کردم.عالی بود. با آرزوی سلامتی و موفقیت بیشتر برای شما همکار محترم.

برزگر

سلام اقای یوسفی نگو از گردو دیگه پولشو نداریم رفت اون زمانی که داشتیم قدرت خرید و یادش بخیر در جامعه اقماری زندگی کردن دارد دق مرگمان می کند

BEHNAM

سلام آقای یوسفی حتما سری به گوگل ارث 2013 بزنید راستی چرا امسال شما به جای آقای محمودی درکلاس 2 -3 درس حرفه وفن تدریس نمی کنید من از طرف خودم و تمام بچه های کلاس 1-2 ازشما ممنونیم برای زحمت هایتان تدریس خوبتان آقای یوسفی من تا آخر عمرم شما را الگوی خودم قرار میدهم

کمال

یاد خوبان نه حساب است که فراموش شود نه چراغ است که خاموش شود جویباری است از محبت که همیشه جاری است . متقابلا"عید سعید فطر را خدمت شما همکار عزیز و گرامی و خانواده محترمتان تبریک عرض نموده و آرزومندم عباداتتون پسندیده و مقبول حق باشید .انشاء الله که امروزتان شاد و فردایتان مبارک و منصور باد

سالاری

به نام خدا عــیـد صیــام آمــد و مـاه صیـام رفت لطف تمام آمد و فیض تمام رفت شد عید فطر و لطف خدا باز تازه شد گـرد غـم گنــاه ز جان عوام رفت ************** سلام همکار گرامی... طاعات قبول. با آرزوی سلامتی برای شما و خانواده محترم... [گل]

سالاری

سلام. در کامنت یکی از بچه ها دیدم که گفته بود چرا به جای معلم دیگر تدریس نمی کنید... خب بچه ها احساسی هستند و می نویسند اما ممکن است همکار دیگر هم با ورود به سایت شما و خواندن مطلب ناراحت بشود و فکر کند معلم ضعیفی است. خوب است آن تکه را ضمن احترام به نویسنده حذف کنید. ببخشید جسارت کردم...

بهنام

سلام دوست عزیز اگر مایل به تبادل لینک هستید ابتدا ما را با عنوان "جامع ترین پایگاه آموزش آنلاین" و آدرس "http://4bm.ir" لینک نمایید و اطلاع دهید تا شما را لینک کنم.