همکاری جالب این زن و شوهر برای تنفس زیر آب

به گزارش پارس ناز به نقل از پاپ‌ساینس، پاکان این تصویر را در محدوده دریاچه دوبنیک واقع در اسلواکی گرفته است. این در واقع یک دمسل‌فلای (Damselfly) یا همان سنجاقک معمولی است که نباید آن را با گونه بسیار مشابهش یعنی آسیابک (Dragonfly) اشتباه گرفت. دمسل‌فلای‌ها اغلب طول عمر خود را در زیر آب سپری می‌کنند.

آن‌ها ممکن است از چند هفته تا حتی یک سال به صورت لارو در زیر آب زندگی کنند. حتی وقتی که تغییر می‌کنند و می‌توانند در هوا تنفس کنند و در واقع تبدیل به بزرگسالانی می‌شوند که بال دارند و می‌توانند در هوا بپرند، در بسیاری از گونه‌ها، ‌ماده‌ها به زیر آب برمی‌گردند تا در آن‌جا تخم‌گذاری کنند.اما آن‌ها در بزرگسالی برای ماندن زیر آب،‌ به هوا نیاز دارند. مژک‌های روی بدنشان، دور خود حباب‌هایی از هوا تشکیل می‌دهند که مانند کپسول‌های هوای مینیاتوری، ‌اکسیژن لازم را برای آن‌ها نگه می‌دارد. جفت‌های آن‌ها هم نقش جالبی دارند. آن‌ها بیرون از آب، روی سطح باقی می‌مانند و وقتی ماده،‌ دوباره نیاز به هوا داشته باشد، ‌آن را از آب بیرون می‌کشند.

و این است قدرت بی نهایت خداوند

/ 1 نظر / 7 بازدید
سمیرا

Loading… ████▒▒ 10% Loading… ████▒▒ 20% Loading… ████▒▒ 30% Loading… ████▒▒ 40% Loading… ████▒▒ 50% Loading… ████▒▒ 60% Loading… ████▒▒ 70% Loading… ████▒▒ 80% Loading… ████▒▒ 90% . . . . . . . . . . . . UPДм